Sociálny experiment odhalil, akí sme! Čakal by si takéto správanie?

Zdieľať
bezdomovec v new yorku

Bezdomovci sú snáď v každom meste na svete. Niektorí sú nenápadní a ani si ich nevšimneš, iní žobrú a obťažujú okolidúcich. Zamyslel si sa niekedy nad tým, aké to je – žiť na ulici? Pozri si sociálny experiment, ktorý zobrazuje, ako sa ľudia v New Yorku správajú k ľuďom bez domova…

Keďže sú dnes sociálne experimenty také populárne, rozhodol sa Coby Person nastaviť obyvateľom New Yorku zrkadlo a odhaliť to, ako sa budú správať k bezdomovcom. Najskôr si vyskúšal rolu bezdomovca závislého na alkohole a drogách a potom bezdomovca, ktorý podľa tabuľky potrebuje peniaze pre svoju rodinu.

bezdomovec v new yorku
https://www.youtube.com/watch?v=Ilxjo5RlzFc Foto: www.youtube.com

Neuveríš, ale ľudia boli celkom štedrí k bezdomovcovi, ktorý otvorene pýtal peniaze na trávu, drogy a alkohol. „Kúpil by som ti fľašu,“ povedal jeden z okoloidúcich, keď dával bezdomovcovi peniaze.

bezdomovec v new yorku
https://www.youtube.com/watch?v=Ilxjo5RlzFc Foto: www.youtube.com

Po hodine sa k chalovi pridalo aj malé dievčatko a nápis na tabuľke sa zmenil na „Single otec bez domovoa potrebuje peniaze pre rodinu.“ Dlho, veľmi dlho sa pri nich nikto nezastavil. A potom sa stalo niečo nečakané – k bezdomovcovi pristúpila žena, tiež bezdomovkyňa, a so slovami „toto je všetko, čo som dnes zarobila, ale ty to potrebuješ viac ako ja“, vložila do pohára peniaze. Potom sa zaňho a jeho dievčatko pomodlila.

Niekedy nám tí, ktorí toho majú najmenej, dajú najviac… :-)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom