Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sociálny experiment odhalil, akí sme! Čakal by si takéto správanie?

bezdomovec v new yorku
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Bezdomovci sú snáď v každom meste na svete. Niektorí sú nenápadní a ani si ich nevšimneš, iní žobrú a obťažujú okolidúcich. Zamyslel si sa niekedy nad tým, aké to je – žiť na ulici? Pozri si sociálny experiment, ktorý zobrazuje, ako sa ľudia v New Yorku správajú k ľuďom bez domova…

Keďže sú dnes sociálne experimenty také populárne, rozhodol sa Coby Person nastaviť obyvateľom New Yorku zrkadlo a odhaliť to, ako sa budú správať k bezdomovcom. Najskôr si vyskúšal rolu bezdomovca závislého na alkohole a drogách a potom bezdomovca, ktorý podľa tabuľky potrebuje peniaze pre svoju rodinu.

bezdomovec v new yorku
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Neuveríš, ale ľudia boli celkom štedrí k bezdomovcovi, ktorý otvorene pýtal peniaze na trávu, drogy a alkohol. „Kúpil by som ti fľašu,“ povedal jeden z okoloidúcich, keď dával bezdomovcovi peniaze.

bezdomovec v new yorku
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Po hodine sa k chalovi pridalo aj malé dievčatko a nápis na tabuľke sa zmenil na „Single otec bez domovoa potrebuje peniaze pre rodinu.“ Dlho, veľmi dlho sa pri nich nikto nezastavil. A potom sa stalo niečo nečakané – k bezdomovcovi pristúpila žena, tiež bezdomovkyňa, a so slovami „toto je všetko, čo som dnes zarobila, ale ty to potrebuješ viac ako ja“, vložila do pohára peniaze. Potom sa zaňho a jeho dievčatko pomodlila.

Niekedy nám tí, ktorí toho majú najmenej, dajú najviac… :-)

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 23. októbra 2015Zdroj www.youtube.com Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: