Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bizarné zmiznutia ľudí vo svete spojené s hmlou 3. časť

7.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

V sérii príbehoch o bizarných zmiznutiach ľudí zvláštnou hmlou sme písali už v dvoch prvých častiach. Spomenuli sme strašidelné a čudesné príbehy ľudí, ktorých takáto hmla pohltila, no po čase sa opäť objavili. Existujú však aj príbehy, kedy ľudia jednoducho v hmle zmizli a už sa znovu neobjavili. V tejto časti sme sa pozreli na príbehy ľudí, ktorých hmla pohltila a vysvetľujú si ju ako nejaké mimozemské či nadprirodzené konanie.

Rodina unesená hmlou (1974)

V roku 1974, po príchode domov v Essexe si manželia, John a Susan Day, spolu s ich tromi deťmi uvedomili, že ich cesta trvala o tri hodiny dlhšie, ako by mala. Nevedeli si však vysvetliť, prečo to tak bolo. Od toho dňa začala celá rodina zažívať intenzívne nočné mory a ťažkosti so spánkom. Otec rodiny súhlasil s podstúpením hypnotickej regresie v snahe zistiť, čo sa stalo tej noci na ceste domov. Podľa výsledkov si John pripomenul, že asi po 30. minútach jazdy sa dostal do bizarnej hmly, ktorá sa objavila z ničoho. V hmle v diaľke svietilo intenzívne svetlo. Svetlo potom dopadlo na auto a zdvihlo ho zo zeme a vzalo ho na palubu akejsi lietajúcej lode, kde vraj podivne vyzerajúce bytosti v tesnom oblečení vykonali rôzne testy na celej rodine.

7.jpg
listverse.com

Manažér videl pred vlastnými očami zmiznúť auto s človekom (1963)

Manažér banky v Tokiu šiel spolu s členom bankového tímu a potenciálnym klientom na golfové ihrisko. Kinoshita si pred ním všimol čudné čierne auto. Nevedel povedať, prečo si to všimol. Nebolo to nič zvláštne, ale napriek tomu si ho udržal v očiach. Jasne videl, že starý pán sedí v zadnej časti vozidla a číta si noviny. Zrazu sa okolo auta vytvorila hmla a dym. Keď sa hmla podobná oblakom zdvihla, auto pred nimi nebolo nikde vidieť. Kinoshita by odhadol, že celá epizóda, od dymu, ktorý sa objavil a auto pohltil prešlo len niekoľko sekúnd.

8.jpg
listverse.com

Čierna hmla hory Casa Grande

Podľa miestnych obyvateľov sú cesty a chodníky okolo hôr Casa Grande v Arizone vystavené podivnej hmle. Legendy uvádzajú, že ak sa vás táto hmla zmocní, bude vás „znepokojovať s nepríjemnými pocitmi“ alebo dokonca vás odvezie do inej dimenzie či času. Mnohé z týchto legiend majú svoje korene v kultúre Hohokam Kmenári domorodých Američanov. V tejto oblasti stále existujú mnohé ruiny, z ktorých niektoré zostávajú tajomstvom ich účelu aj dnes. Podľa legendy obsahuje hmla hory Casa Grande starobylú živú podstatu púšte a má vlastnú myseľ a mala by byť vždy rešpektovaná.

9.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 7. novembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: