Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Bizarné zmiznutia ľudí vo svete spojené s hmlou 2. Časť

4.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

V tejto časti bizarných zmiznutí v hmle sme sa pozreli na tie prípady, kedy zmiznutia zahŕňajúce podivnú bielu hmlu spôsobili, že tým, ktorým sa to prihodilo sa už domov nevrátili a nemohli tak vyrozprávať svojej rodine či známym, čo sa im udialo.

Pilot zmizol v hmlistom oblaku (1914)

Chilský pilot vzdušných síl, prvý poručík Alejandro Bello Silva, ktorý zmizol v podivnej hmle a už sa neobjavil. Mladý a talentovaný pilot sa zúčastnil skúšobných cvičení, keď svedkovia videli, že jeho lietadlo vstúpilo do „podivného mraku“. Očakávali, že sa jeho lietadlo objaví o niekoľko sekúnd neskôr. Napriek rozsiahlemu vyhľadávaniu v tejto oblasti nebola hlásená žiadna známka lietadla. Bolo to, akoby vstúpil do oblaku a jednoducho zmizol.

4.jpg
listverse.com

Celý pluk zmizol (1915)

Približne rok po zvláštnom zmiznutí pilota Alejandra Bello Silvy zmizol aj celý pluk britskej armády počas 1. svetovej vojny, ktorá zachytila ​​veľkú časť Európy v roku 1915. Pluk vraj pochodoval smerom k podivnému oblaku, ktorý obliehal zem v ich ceste. Protichodná strana bola podporená postupujúcim plukom proti požiaru spôsobenému bojom v blízkych lesoch. Stovky britských vojakov tam zrazu neboli, zmizli bez zvuku alebo boja. Predpokladalo sa, že turecké jednotky zachytili vojakov, čo vždy popierali. V UFO komunite sa diskutuje o tom, či incident nemohol byť hromadným únosom.

5.jpg
listverse.com

Pilot zmizol v zvláštnom oblaku (1952)

Podobný príbeh ako z roku 1914 sa odohral opäť o pár rokov neskôr. Skúsený stíhací pilot vletel do podivného oblaku počas kórejskej vojny v marci 1952 a zmizol. Celá oblasť bola niekoľko hodín prehľadávaná, ale nedošlo k žiadnym známkam havárie a nebol zaznamenaný či odoslaný ani nijaký núdzový signál. V tom čase boli vzdušné bitky medzi americkými a sovietskymi stíhacími tryskami, ktoré využívali mocné stíhacie lietadlá na boj proti sebe. Mnohí z tých, ktorí boli zostrelení, zmizli a predpokladalo sa, že boli zajatí alebo zabití. Avšak toto zmiznutie je zvláštne kvôli tomu, že nebolo nájdené ani telo, no ani lietadlo.

6.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 5. novembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: