Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stratený chlapec Larry – zúfalé volanie o pomoc, ktoré však na jeho nájdenie nestačilo

Stratenychlapeclarrytitulna.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

7. augusta 1973 sa v oblasti územia Red Rock Canyon na juhu od Albuquerque, najväčšieho mesta amerického štátu New Mexico, stálo niečo naozaj podivné. Kalifornský rádiový operátor zachytil rádiové vysielanie malého chlapca „Larryho“, ktorý zostal so svojím otcom uväznený v červeno-bielom havarovanom pick-upe. Chlapec do vysielačky tvrdil, že šli s otcom na lov zajacov, keď sa stali obeťami dopravnej nehody.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:7th Ford F150.jpg
Foto: www.imgur.com

Iní CB rádioví operátori tvrdili, že taktiež zachytili vysielanie malého chlapca, či už na rôznych pobrežných miestach, alebo dokonca až v Kanade. Správy sa rýchlo rozšírili a bolo vyhlásené unáhlené pátranie. Larrymu bolo ťažko rozumieť, no predpokladalo sa, že je jeho otec buď mŕtvy, alebo upadol do bezvedomia. Chlapec do vysielačky s plačom oznámil, že netuší, kde sa nachádzajú a že so sebou nemá žiadne zásoby potravín či vody.

Https://pixabay.com/sk/red rock canyon las vegas nevada 3066435/
Foto: www.imgur.com

Pátranie trvalo niekoľko dní, okrem bezpečnostných zložiek sa do neho zapojili aj dobrovoľníci. Zapojené boli aj vzdušné jednotky. Počas prehľadávania oblasti bol jeden zo záchranárov, nachádzajúci sa v helikoptére nad horami Manzano Mountains, s chlapcom v spojení. Ten tvrdí, že chlapec sa mu predstavil ako „David“ a nie „Larry“. Chlapcove tvrdenia o jeho otcovi sa taktiež rozlišovali, pretože raz spomenul, že jeho otec dostal pri havárii infarkt, a inokedy zase to, že si jeho otec udrel hlavu a upadol do bezvedomia.

Https://pixabay.com/sk/die%C5%A5a chlapec cesta ch%C3%B4dze bato%C4%BEa 932369/
Foto: www.imgur.com

Nejasnosti Larryho výpovedí začali na prípad hádzať podozrenie, že ide iba o zlý vtip. Napriek tomu sa však v pátraní pokračovalo. Larry oznámil rádiu v Albuquerque, že vidí svetlá záchranných lietadiel, ktoré sa nachádzali v blízkosti oblasti Manzano na juh od mesta.

12. augusta armády seržant oznámil, že s Larrym komunikoval 3 hodiny, no napriek tomu sa mu nepodarilo zistiť žiadne potrebné informácie či jeho polohu. Po tom, čo sa nepodarilo získať žiadne hmatateľné dôkazy a stopy, bolo pátranie 13. augusta odvolané.

Http://adventurejay.com/blog/index.php?category=5
Foto: www.imgur.com

Existuje niekoľko teórii, ktoré uvažujú nad prípadom strateného chlapca a nad tým, čo sa Larrymu v skutočnosti stalo. Štátny policajný šéf, Martin Vigil, v tom čase povedal, že nemôžu prípad volania o pomoc definitívne uzavrieť ako hoax, pokiaľ sa nenájde konkrétny vinník, ktorý je zaň zodpovedný.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:CB_Base_Station.jpg
Foto: www.imgur.com

Niektorí ľudia tvrdia, že nie je možné, aby batéria chlapcovej vysielačky vydržala takú dlhú dobu, a že CB rádio v aute nemá dostatočný dosah na to, aby kontaktovalo rádiá po celej Amerike a Kanade na tak veľkú vzdialenosť. Mnohí veria, že rádiové volanie o pomoc bolo výstrelkom nevychovaných detí, no tí, ktorí s Larrym rozprávali, sú jeho existenciou a pravdivosťou jeho tvrdení presvedčení.

Ak je to naozaj pravda, Larry a jeho otec sú do dnešného dňa nezvestní. Je podľa vás prípad strateného Larryho len hoax alebo sa za ním skrýva pravdivá, no krutá realita?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 1. marca 2018Zdroj newmexi.co © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: