Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Menej známe záhady spojené s lesmi: Zmiznutie Rosalindy Ballingall a opustené zrúcaniny Gedi

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

Ľudia sa v lesoch strácajú. To je fakt, s ktorým sa často stretávame. No v niektorých prípadoch sa ani po desiatkach rokov nezistí, prečo alebo kam sa títo ľudia podeli. Vtedy sa z týchto prípadov stáva záhada, ktorú chce každý vyriešiť.

Zmiznutie Rosalind Ballingall

20-ročná Rosalind a jej dve kamarátky sa na víkend vydali do obľúbeného miesta pre hipisákov s názvom Sugar House v Južnej Afrike. Rosalind sa išla prejsť do neďalekého lesa s názvom Knysna, z ktoré sa však už nevrátila. Kým po nej začali pátrať, tak silný dážď zmyl všetko stopy, ktoré by ju mohli pomôcť vypátrať.

Sugar House bolo miesto známe najmä drogovými párty. Práve pred prechádzkou sa jednej Rosalind zúčastnila, takže sa mohla zatúlať pod vplyvom omamných látok. Ďalšie teórie tvrdia, že Rosalind bola členkou kultu The Cosmic Butterfly (Kosmický motýľ) a že ju zabili členovia tohto kultu pri skupinovej orgii. Samozrejme existujú aj špekulácie, že sú za tým nejaké čary alebo ju uniesli mimozemšťania alebo, že sú za tým nejaké čary. Akokoľvek sa to stalo, tak to bolo vykonané kvalitne – od roku 1969 Rosalind nevedia nájsť.

www.pressreader.com

Opustené zrúcaniny Gedi

Starobylé ruiny Gedi sa nachádzajú hlboko v jednom lese v Keni. Práve tieto zrúcaniny postavené v 13. storočí dokázali, že Afrika v dávnejších časoch nezaostávala až tak za ostatnými civilizáciami. Gedi bolo veľmi rozvinuté mesto s ulicami, splachovacími toaletami a tečúcou vodou.

face2faceafrica.com

V 17. storočí bolo toto miesto opustené z neznámych príčin. Existuje mnoho teórii, prečo obyvatelia Gedi opustili toto miesto, no žiadna z nich nie je podložená dôkazmi. Neznámy nepriateľ mohol napadnúť mesto, no nenachádzajú sa v ňom žiadne známky boja. Obyvatelia mohli taktiež odísť kvôli vysychajúcim studniam, keďže vtedy vody Indického oceánu ustupovali. Povráva sa taktiež, že portugalskí prieskumníci mohli so sebou priniesť čierny mor, ktorý vyhladil celú populáciu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 11. februára 2018Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: