Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadné prípady zmiznutia slávnych ľudí 1. časť

Befunky collage 15.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Bohužiaľ, ľudia miznú denne. Niektorí z nich sa stali po zmiznutí veľmi známymi, hlavne ak ich zmiznutie bolo tajomné. Vždy tu však bola otázka, či sa nedalo pri pátraní po nich urobiť viac, či by nebolo úsilie väčšie, keby ide o bohatých a slávnych ľudí. A práve vtedy sa vynoria prípady tých, ktorí bohatí a slávni boli a aj tak zmizli. A už sa viac neobjavili.

Sean Flynn

Syn herca Errola Flynna a herečky Lili Damita, Sean sa pokúšal o šťastie v mnohých profesiách- od hudobníka po herca, ale úspech ho stretol až ako fotožurnalistu. Počas vojny vo Vietname sa Sean pokúšal konečne odfotiť svoj životný záber. V roku 1970 bol ale spolu s kolegyňou z brandže Danou Stone zajatý Vietkongom. Odvtedy sa po nich zľahla zem a nikto netuší, čo sa s nimi stalo. Seanova matka zaplatila obrovské peniaze v snahe nájsť svojho syna, ale neúspešne. Sean bol v roku 1984 oficiálne prehlásený za mŕtveho.

10c seab flynn.jpg
listverse.com

Oscar Zeta Acosta

Kontroverzný aktivista a spisovateľ Oscar Zeta Acosta je známy najmä pre svoje priateľstvo s ďalším kontroverzným spisovateľom Hunterom S. Thomposonom. Acosta záhadne zmizol pri svojej ceste do Mexika.

9 oscar zeta acosta.jpg
listverse.com

Theodosia Burr Alston

Theodosia bola najstaršou dcérou amerického viceprezidenta Aarona Burra. Mala za manžela guvernéra Južnej Karolíny Josepha Alstona. Päť rokov po tom, ako bol jej nešťastný otec formálne obvinený z vlastizrady, zomrel Theodosin syn. Žena bola taká zničená smútkom, že upadla do depresie a jej zdravotný stav bol veľmi zlý. Jediným svetlom v jej živote bola nádej, že by sa jej otec mohol vrátiť zo svojho európskeho exilu. Na Silvester 1812 sa Theodosia dostala na palubu lode Patriot, ktorá ju mala doniesť do New Yorku, aby sa tam stretla so svojim otcom. Jej manžel, ktorý len nedávno zložil guvernérsku prísahu, ju nemohol sprevádzať kvôli množstvu povinností. Theodosia sa teda plavila sama. Loď svoj cieľ nikdy nedosiahla. Podľa niektorých sa loď dostala do rúk pirátov, ale väčšina historikov sa prikláňa k názoru, že loď Patriot sa potopila v dôsledku veľkej búrky, ktorá bola v tom čase nahlásená.

8 theodosia alston.jpg
listverse.com

Henry Hudson

Henry Hudson bol anglický prieskumník, ktorý hľadal dobrodružstvo na lodiach vo vodách súčasného New Yorku a Massachusetts a v kanadských provinciách. Na mapách je možné nájsť po ňom pomenované rieky a iné miesta ako napríklad rieku Hudson v New Yorku či kanadskú Hudsonovu úžinu. V roku 1610 sa Hudson vybral preskúmať severozápad na lodi Discovery. Posádka už bola po roku unavená a nervózna a začala vzbura. Hudson, spolu so svojim synom a ďalšími siedmimi mužmi ostali na malej lodi na dnešnom Hudson Bay. Posádka lode ich tam nechala. Keď sa neskôr na toto miesto vybrali záchranné skupiny, aby mužov našli, odišli naprázdno.

7 henry hudson.jpg
belistverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 21. septembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: