Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné legendy zo Spojených Arabských Emirátov 2. časť

Haunted villa dubai 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Spojené Arabské Emiráty (SAE) sa stali domovom pre bohatých a mocných ľudí. Ale aj pod všetkým tým zlatom a bohatstvom existujú príbehy, ktoré vrhajú tieň na oslňujúce mestá plné prepychu. Tu je pár najstrašidelnejších mestských legiend z tejto krásnej krajiny.

Smetné koše

Asi každý na Zemi neznáša odpad. Stačí len pomyslenie na nepríjemný zápach a máme husiu kožu. Ale pre obyvateľov Dubaja je to ešte horšie. Jeden obyvateľ mesta sa skoro ráno chystal vyhodiť smeti, keď si všimol, že koše boli obkolesené túlavými mačkami. Nevenoval tomu pozornosť a zabudol na to, až kým po obede nešiel von so psom. Pes ho vtiahol medzi koše a odstrašil túlavé mačky. Muž už pochopil, že zápach z košov je veľmi silný a neobvyklý, ale nemal žalúdok na to, aby hľadal zdroj zápachu a pokúšal sa psa odtiahnuť preč. Dlho so psom bojoval, až sa nakoniec rozhodol zapchať si nos a počkať, kým sa jeho pes vyblázni medzi čiernymi vreciami. Pes sa vrátil spomedzi košov s niečím v papuli- s ľudskou nohou. Neskôr polícia našla v ostatných čiernych vreciach zvyšné ľudské končatiny a časti tela. Odvtedy sa v meste objavili početné správy o rozporcovaných ľudských telách v smetných košoch. Až čas ukáže, či prípady spolu súvisia a v Dubaji pôsobí hrozný sériový vrah.

Istock 138004496.jpg
listverse.com

Nečakaný pasažier

Pozdĺž letiska v Dubaji je cesta, na ktorej sa nachádza tunel známy pre motoristov ako paranormálny tunel. Mnohí tvrdia, že pri prejazde ním zažili niečo nadprirodzené. Veľa z nich videlo elegantnú arabskú ženu v svadobných šatách, ktorá zrazu pri pohľade do spätného zrkadla sedí na zadnom sedadle. Tí, ktorí sa odvážili otočiť dozadu, našli len prázdne zadné sedadlá. Rôznia sa názory na to, či sa objavuje len v spätných zrkadlách osamelých mužských šoférov, ale všetci sa zhodli na tom, že žena nikomu nič nespravila, len ticho sedí, so smutným výrazom v tvári a akonáhle auto výjde z tunela, žena zmizne. Nevie sa, či nevesta zomrela v deň svadby pri nehode v tuneli, či zomrela na zlomené srdce a čaká tu na svoju stratenú lásku, avšak všetci vedia, že pri prejazde tunelom si treba dávať pozor.

Vila z pekla

V srdci mesta Jumeirah leží vila, ktorú už mnoho obyvateľov opustilo trasúc sa až do špiku kostí po tom, čo tam zažili záhadné incidenty. Nikto nevydržal vo vile dlhšie ako pol roka. Podľa slov jedného z bývalých nájomníkov je v dome niečo, čo určite nie je ľudskou bytosťou. Iní zas hovoria o tom, ako sa ťažká porcelánová misa sama posúvala po stole, ako sa sporák sám zapínal a detské autá na diaľkové ovládanie chodili hore dole po dome bez ich pričinenia. Dokonca aj záhradná služba, ktorá má na starosti údržbu hovorí, že jej zamestnanci sa vile snažia vyhýbať. Psy sú v blízkosti budovy nervózne, ľudia majú mrazivý pocit už len po vstúpení na pozemok. Podľa mnohých dom stojí na mieste, ktoré slúžilo kedysi ako pohrebisko. Podľa vládnej webstránky bola táto oblasť zástavkou pre karavany na obchodnej ceste medzi Irakom a Spojenými Arabskými Emirátmi a preto tu podľa mnohých strašia členovia dávno zabudnutej a stratenej karavany. Vila je v súčasnosti neobývaná a čaká na nových nájomníkov.

Haunted villa dubai.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 19. septembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: