Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné legendy zo Spojených Arabských Emirátov 1. časť

Al qasimi palace 1.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Spojené Arabské Emiráty (SAE) sa stali domovom pre bohatých a mocných ľudí. Ale aj pod všetkým tým zlatom a bohatstvom existujú príbehy, ktoré vrhajú tieň na oslňujúce mestá plné prepychu. Tu je pár najstrašidelnejších mestských legiend z tejto krásnej krajiny.

Opustený palác

Palác Al Qasimi bol postavený za 500 miliónov dirhamov v meste Ras al-Khaimah a bol dôkazom luxusného životného štýlu, ktorý si obyvatelia SAE mohli dovoliť. Avšak, keď majitelia palác opustili pred dvomi desaťročiami, budova ostala neobývaná. Vtedy začali aj legendy plné strachu. Hovorí sa, že hneď v prvý deň, keď sa rodina presťahovala do tohto svojho nového domova, sa začali diať zvláštne udalosti. Nábytok lietal po miestnosti a bolo počuť nárek a smiech detí. Otec rodiny sa preto hneď po prvej noci rozhodol opustiť palác. Odvtedy je prázdny, ak nerátame lovcov paranormálnych javov. Ak lovci prídu do mesta a pýtajú sa miestnych na cestu k strašidelnému palácu, vždy dostanú rovnakú odpoveď: „nemusíte k palácu hľadať cestu, ono si vás to nájde“. Tí fanatici, ktorí boli natoľko odvážni, že v paláci strávili noc, hovoria, že počuli smiech a šepot detí. Niektorí z nich dokonca videli detské tváre, ktoré sa na nich pozerali cez okná desivého paláca. Každý ale hovorí to isté: palác vo vás zanechá zvláštnu túžbu, že aj napriek strašidelným javom sa túžite vrátiť späť. Podľa niektorých stojí palác na prekliatej zemi, podľa iných za to môžu džinovia, avšak pravdu nevie nikto. A práve to dodáva opustenému palácu ešte väčší šarm.

Al qasimi palace.jpg
listverse.com

Umm Al Duwais

Snáď najznámejšou legendou z tejto krajiny je tá o žene- džinovi menom Umm Al Duwais. Džinovia sú arabské nadprirodzené bytosti a môžu byť dobré, zlé alebo neutrálne. Podľa legendy bola Umm Al Duwais krásnou ženou s úžasnými črtami, chudým a krásnym telom a s dlhými čiernymi vlasmi. Vždy bola elegantne oblečená a voňala drahými exotickými arabskými parfémami, ktoré bolo cítiť na míle ďaleko. Bola ozdobená zlatom od hlavy až po členky a svojim krásnym hlasom vábila mužov. Nikto jej nedokázal odolať. Ale akonáhle muža ulovila a ten sa k nej priblížil, zmenila sa na starého strašidelného ducha a muža zabila. Táto legenda je veľmi obľúbená po celej krajine a dospelí ňou strašia deti. Medzi dospelými sa pojem „Umm al Duwais“ používa na pomenovanie ženy, ktorá má na sebe príliš veľa make-upu a je príliš navoňaná. Táto legenda má však hlavne pripomínať mužom, aby si dávali pozor na krásne cudzinky.

Zakliate stromy

V Dubaji sa nachádza šesť gáfrových stromov, ktoré sú oplotené a uzamknuté pred verejnosťou. Tento druh stromu je tu veľmi známy a hovorí sa, že starí a múdri ľudia odovzdávajú svoje vedomosti a rozprávajú príbehy práve pod takýmito stromami. Avšak týchto šesť je známych z iných dôvodov. Podľa povestí sú tieto stromy spájané so starobylými pohrebiskami a s duchom bezhlavého obchodníka. Stromy zabíjajú tých, ktorí sa ich pokúsia odstrániť. Podľa jedného príbehu sa istá stavebná spoločnosť musela vzdať pokusov stromy zoťať, pretože ich píly a čepele sa odrážali od kmeňov. Po tom spoločnosť utrpela mnoho strát a v krátkej dobe skončila. Ďalší príbeh hovorí o mužovi, ktorý do stromov nabúral s autom. Jeho posledné slová pred smrťou boli, že vidí džina. Vedci majú ale vysvetlenie pre to, prečo sú tieto stromy pre mnohých strašidelné. Gáfrové stromy v noci uvoľňujú oveľa viac oxidu uhličitého ako ktorýkoľvek iný strom a práve to môže spôsobovať halucinácie u tých, ktorí pod stromami strávia nejaký čas. Veľa ľudí tomu však neverí a podľa nich je pri stromoch viac paranormálnych javov, ako je možné vysvetliť len halucináciami. Ale dobrá rada znie: nezdržujte sa pri gáfrových stromoch.

Istock 134107069.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 18. septembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: