Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné legendy zo Spojených Arabských Emirátov 3. časť

Jazirat al hamra.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
listverse.com
reklama:
reklama:

Spojené Arabské Emiráty (SAE) sa stali domovom pre bohatých a mocných ľudí. Ale aj pod všetkým tým zlatom a bohatstvom existujú príbehy, ktoré vrhajú tieň na oslňujúce mestá plné prepychu. Tu je pár najstrašidelnejších mestských legiend z tejto krásnej krajiny.

Strašidelný hotel

V Sharjah je známy hotel, ktorý je povestný tým, že v ňom straší. Hostia sa neskoro v noci často stretávajú s nadprirodzenými javmi. Často je počuť krik z neobývaných izieb, svetlá sa zvyknú samé zapínať a vypínať. Jeden zamestnanec raz na chodbe zazrel plačúceho chlapca, ktorý utekal preč. Bál sa o neho a tak bežal za ním. Chlapec vbehol do jednej z izieb a keď sa k dverám dostal aj zamestnanec, počul ako sa plač zmenil na kvílenie. Keďže si myslel, že sa deje niečo zlé, zaklopal na dvere a prosil chlapca, nech mu otvorí. Z izby neprichádzala žiadna reakcia, takže muž išiel na recepciu pre kľúč. Tam sa dozvedel, že izba je neobývaná. Takýchto príbehov je mnoho a lovci záhad hotel často navštevujú dúfajúc, že aj im sa podarí zažiť niečo paranormálne.

Haunted hotel sharjah.jpg
listverse.com

Zákazník

Dubaj je rajom pre milovníkov nakupovania a obchodníci robia všetko pre to, aby získali zákazníkov. Vlastník jedného z obchodov však okrem kúpychtivého zákazníka dostal aj niečo iné. Majiteľ obchodu v provincii Karama sa rozhodol, že obchod nechá otvorený dlhšie, pretože nesplnil dennú kvótu. O polnoci to bol jediný otvorený obchod v okolí a majiteľ sa už chystal zavrieť, keď do obchodu vstúpil dobre vyzerajúci muž. Obchodník zacítil peniaze a šancu a tak ochotne odpovedal na mužove otázky a priania. Keď však videl, že muž sa nechystá nič kúpiť, nahneval sa a oznámil, že sa obchod chystá zavrieť. Muž teda zaplatil aspoň za sadu lacných náušníc, o ktorých povedal, že budú darčekom pre dcéru. Kým obchodník hľadal peniaze, ktoré mal mužovi vydať, muž zmizol z obchodu. Obchodník sa bál, že ho stretne smola za to, že mužovi nevydal peniaze a tak sa rozbehol za ním. Keď muža zastavil chytením za plece, naskytol sa mu pohľad, ktorý ho bude mátať do smrti. Mužova noha sa začala čudne krútiť neprirodzenými pohybmi a nemožnými smermi a na mužovej tvári sa zjavil diabolský úsmev. Obchodník ušiel od muža aj s výdavkom a už nikdy nenechal obchod otvorený dlhšie ako ostatní.

Jazirat Al Hamra

Púšť je skutočne tajomným a nádherným miestom, je zdrojom mnohých dobrodružstiev a príhod. Jednou z tajomstiev púšte je aj opustená rybárska dedina Jazirat Al Hamra. Podľa legendy tu kedysi žili tri domorodé kmene, ktoré zrazu dedinu opustili tajomne a z neznámych dôvodov. Hovorí sa, že kto tu strávi noc, stretne sa s džinmi, ktorí toto miesto obývajú. Mnohí miestni obyvatelia odmietajú mesto navštíviť alebo sa k nemu len priblížiť aj počas dňa z obavy pred nadprirodzenými javmi.

Jazirat al hamra.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 20. septembra 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: