Po týchto príbehoch nezaspíte: Skutočné nadprirodzené zážitky ľudí

Zdieľať
strašidelné príbehy
Foto: Gettyimages

Ak sa bojíte strašidiel a nadprirodzených javov, radšej si nasledujúce príbehy nečítajte. 

Vidia prízraky, počujú zvláštne zvuky, cítia náhle ochladenie po vstupe do miestnosti, majú sny o budúcnosti. Vo svete sa deje veľa prípadov, ktoré deti aj dospelí označujú ako nadprirodzené. Ide o javy, ktoré nevedia objasniť. Prinášame vám niekoľko strašidelných príbehov, o ktoré sa podelili ľudia na stránke reddit.com.

1. Večerný beh

Chodím behávať hocikedy medzi druhou až piatou ráno. Som zvyčajne v tomto čase hore, stalo sa to mojou bežnou rutinou. Naposledy som bol behať o pol štvrtej ráno. Keď som bol na ceste domov a od vchodu ma delilo asi 5 blokov, všimol som si o 2 bloky ďalej stáť osobu. Bolo už približne pol piatej a neprišlo mi to divné, pretože o tomto čase vonku stretávam napríklad psíčkarov. Pomaly som prichádzal ku križovatke a myslel som si, že bude mať tá osoba psa a začne sa hýbať. Daná osoba sa však nepohla ani o centimeter. Pozerám cez cestu, či idú autá, lebo som chcel prebehnúť na druhú stranu. V rovnakom momente som videl, ako osoba začala kráčať doľava a zmizla mi z dohľadu.

Prešiel som na miesto, kde stála osoba a pozrel sa smerom, ktorým sa vydala, avšak ostal som zmätený. Nemohla kráčať tak rýchlo a určite by som ju na tej trase ešte videl. Nedalo mi to a vybral som sa danou trasou, aby som zistil, koľko trvá jej prejdenie. Mal som okuliare a slúchadlá. Cestou mi však začal behať mráz po chrbte. Obzrel som sa späť a všimol si kútikom oka, ako v rohu niekto stál. Osoba kráčala mojím smerom, avšak nevidel som jej do tváre, lebo bola tma. Obzrel som sa cez plece, ale nikto za mnou nešiel. Otočil som sa a chcel ísť domov. Bolo pol piatej, keď v tom som videl osobu v plnom behu, ako sa rúti ku mne. Nepočul som žiadny zvuk topánok alebo niekoho dýchať, bolo úplné ticho. Keď bol nočný bežec odo mňa vzdialený asi 10 metrov, zmizol, ako keby tam nikdy nebol. Rozbehol som sa domov a zamkol som dvere a snažil sa pochopiť tento nezvyčajný zážitok.

2. Zelený muž

Keď som mala 15 rokov, robilo mi problém zaspávať. Jednu noc som sa, už ležiac v posteli, pozrela k dverám mojej izby a videla som tam stáť vysokého muža, ktorý žiaril zeleno farbou. Nepozeral na mňa, ale poza mňa. Začala som si trieť oči mysliac si, že som unavená, ale čím viac som si ich trela, tým viac bol obraz muža ostrejší.

3. Niečo, čo nedokážem vysvetliť

Vtedy som mala asi 9 rokov, keď sme sa rozhodli v lete s mojou staršou sestrou stanovať v našej záhrade. Bývali sme v dome vedľa veľkého poľa. V ten večer bolo chladno a rodičia nám dali teplé nápoje na zahriatie. Zobudili sme sa približne o piatej ráno a obe sme sa triasli od zimy. Otvorili sme stan a pátrali po vonku. V jednom momente mi však sestra chytila ruku a spýtala sa ma, či tiež vidím to, čo ona. Na poli bol chlap vysoký 6 alebo 8 stôp, ako keby žiaril bielou farbou a rýchlo utekal. Nevydával žiadny zvuk. Vbehli sme vystrašené späť do stanu. Spýtala som sa sestry, či si výjav pamätá, no tvrdila mi, že to boli mačky, hoci spali v dome. Bolo to naozaj strašidelné a zostane to so mnou celý život.

4. Klopanie na okno

Spolu s rodičmi a mačkou som ako 11-ročný žil v dome v Aucklande. Tento príbeh sa stal v noci v mojej izbe, ktorá mala jedno okno smerom ku garáži. Najbližšie vetvy stromu boli vzdialené niekoľko metrov na susedovom dvore a nemohli zasiahnuť moje okno. Raz v noci som sa prebudil a nemohol zaspať. Hladkal som mačku, keď som v jednej sekunde začul, ako niečo klope na okno. Nemohli to byť ani vetvy stromu a ani dážď. Cítil som sa vystrašený a srdce mi divo bilo. Zvuk neprestával ani po niekoľkých minútach. Nakoniec som potreboval ísť na záchod, a tak som nabral odvahu, vstal a vyšiel z izby nepozerajúc sa do okna. Po pár minútach som sa vrátil. Klopanie ustalo a za oknom nikto nebol. Do dnešného dňa netuším, čo to malo znamenať.

5. Dvojníčka

Ako školáčka som sa vždy ráno zobudila o niečo skôr, aby som sa stihla v pokoji pripraviť. Prvú vec, ktorú som ráno urobila, bolo osprchovanie. Jedno ráno, keď som vycházala z kúpeľne, som videla osobu, ako sa rúti späť do izby, v ktorej spala moja sestra. Prvýkrát som si myslela, že utekajúca osoba bola moja sestra, pretože vyzerala presne ako ona zozadu – mala rovnakú dĺžku vlasov, výšku aj pyžamo. Nezamýšľala som sa viac nad tým a chystala som sa ďalej do školy. Druhé ráno sa opakovala tá istá scéna po vyjdení z kúpeľne. Bola som teraz zvedavá, prečo sa tak naháňa a keď som vstúpila do našej izby, tvrdo spala. Najprv som si myslela, že ma chce vystrašiť a v skutočnosti len predstiera, že spí, no jej pyžamo malo iný vzor. Čo som videla dva dni po sebe?

6. Po smrti otca

Toto sa mi stalo, keď som bol mladší, ale stále si to pamätám, ako keby to bolo včera. Netuším, čo alebo kto to bol. Ako 6-ročnému mi zomrel otec a bolo to pre nás s mamou a bratmi naozaj ťažké. Bývali sme uprostred ničoho na pozemku s jedným susedom. Mali sme malý domček s dvomi izbami. Moja posteľ bola otočená k dverám a vždy som videl, keď niekto prešiel okolo. Tri mesiace po smrti otca som sa prehadzoval v posteli a nevedel zaspať. Posadil som sa a všimol si slabé svetlo v chodbe, ktoré som videl popod škáru dverí. Vyzeralo to však, ako keby sa niekto cez škáru dverí pozeral priamo na mňa a vzdialil sa, keď si uvedomil, že som to videl. Vystrašil som sa a vyskočil z postele tak rýchlo, ako som mohol a utekal do postele mamy. Rozpovedal som jej so slzami, čo sa mi práve stalo, ale neverila mi. O pár minút sme začuli, ako sa otvorili posuvné dvere v obývačke, ktorá bola hneď vedľa jej izby. Počuli sme, ako niekto prebehol cez obývačku, vyskočil na gauč a dvakrát zaklopal na stenu. Potom zoskočil z pohovky a išiel von. Mama následne prehľadala dom, ale nenašla nič a posuvné dvere v obývačke boli stále zamknuté. Po pár mesiacoch sme sa odsťahovali, avšak dodnes o tomto zážitku hovoríme.

7. USB kľúč

Nasledujúci príbeh mi vyrozprávala moja žena. Stal sa dievčine, ktorú poznala a kedysi bývala blízko nej. Dievčina žila s rodičmi. Jedného dňa potrebovala USB kľúč a išla do otcovej pracovne, kde jeden našla a vzala si ho. Zasunula ho do počítača a zjavili sa jej nejaké súbory. Jeden z nich otvorila, no ostala ako paralyzovaná. Jej otec sa pozeral do kamery, hral sa s tlačidlom na kamere a za ním na posteli spala jeho manželka. Potom jej otec pristúpil k matke, stiahol jej perinu, nohavičky, priložil si ruku k ústam… Matka dievčiny o ničom netušila. Po dopozeraní videa sa vyhýbala otcovi a takmer už párkrát matke povedala, čo našla na USB kľúči. Nedokázala jej však povedať pravdu a tak dievčina zostala u priateľa. Po týždni však nabrala odvahu a povedala matke, čo našla a čo videla. Neviem, aká bola reakcia jej matky, no vzala dcéru a išli na políciu podať sťažnosť. Policajti pri domovej prehliadke našli ďalšie USB kľúče a otca zatkli. Medzitým si obe stihli zbaliť veci a odísť z domu. Chceli sa vrátiť ešte po nejaké veci, ale ich otec sa vrátil predtým z policajnej stanice a všetko v dome takmer od zlosti zničil.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom