Auto s neznámymi pasažiermi, ktoré sa svedkom vyparilo priamo spred očí

Zdieľať
Zmiznuteautotitulna.jpg

19. novembra 1963 boli traja Japonci svedkami čudesného javu, kedy im spred očí počas cesty zmizlo auto, ktoré šlo pred ich vozidlom. Stalo sa to o ôsmej ráno, keď muž menom Kinošita, manažér japonskej banky v Tokiu, spolu s ďalšími dvoma spolucestujúcimi šoféroval svoje auto po obchvate Fudžiširo blízko hlavného mesta Tokio. Ako sa to však mohlo stať? Ako je možné, že sa auto, jazdiace priamo pred nimi, jednoducho bez stopy vyparilo?

Trojčlenná skupinka mužov, ktorú okrem pána Kinošita dopĺňal aj pán Saito (jeho kolega z banky) a jeden z klientov, cestovala severnou cestou od Tokia, s cieľom dostať sa na golfové ihriská. Po nejakom čase sa pred ich auto dostalo vozidlo značky Toyopet Crown, ktoré muži ľahko identifikovali, keďže bola v týchto časoch (60. rokoch) veľmi populárnym. Auto pred nimi šlo vo vzdialenosti niekoľkých desiatok metrov.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Toyopet_Crown_RS_(1955)_front left_Toyota_Automobile_Museum.jpg

Trojica si v aute všimla aj staršieho muža, ktorý sedel na ľavom zadnom sedadle a údajne čítal noviny. Poznávaciu značku auta si však svedkovia nezapamätali, keďže na to v nevedomí, čo sa čoskoro stane, nemali žiaden dôvod. Jediné, čo si zapamätali, bolo, že vozidlo malo tokijskú značku. Po bizarnom jave, ktorý nastal, mužov zalial studený pot.

Https://www.pexels.com/photo/road fog foggy mist 5230/

Podľa slov troch svedkov auto s neznámymi pasažiermi zrazu zahalila nejaká podivná hmlistá hmota, ktorá ako keby vychádzala priamo spod ich podvozku. Keď sa hmla po niekoľkých sekundách rozplynula, skupinka mužov neverila vlastným očiam. Auto jednoducho zmizlo a nezostalo po ňom ani stopy. V japonských médiach sa táto udalosť objavila až neskôr, a to v marci roku 1964. Celý prípad sa snažili spochybniť tým, že šlo len o halucinácie, čo samozrejme svedkovia popreli.

Https://pixabay.com/en/fog autumn car mist foggy forest 510670/

Poznávacia značka auta však nebola známa, takže sa identitu vodiča a ani spomínaného muža s novinami nepodarilo odhaliť. Celá udalosť zostala nevyriešená. Ak traja muži neklamali a auto naozaj zmizlo, čo sa teda mohlo stať? Šlo len o určitú formu prízraku? Alebo bolo vozidlo aj s posádkou unesené mimozemšťanmi za pomoci nejakej neznámej technológie? Nikto nevie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom