Bývalá prezidentka Zuzana Čaputová po odchode s nevídaným hodnotením! TOTO nebýva zvykom

Zdieľať
Najky zuzana čaputová prezidenka
Foto: SITA/Milan Illík, Canva

Podľa prieskumu agentúry SCIO má bývalá prezidentka Zuzana Čaputová vysoké hodnotenie u slovenských občanov, pričom 38,65% ju hodnotí veľmi pozitívne.

Bývalá prezidentka Zuzana Čaputová odchádza z funkcie s vysokou mierou pozitívneho vnímania občanmi. Ukázal to prieskum agentúry SCIO, v ktorom občania hodnotili pôsobenie bývalej prezidentky. Veľmi pozitívne hodnotí jej pôsobenie 38,65 percenta opýtaných.

Neutrálne hodnotí jej prezidentovanie 14,23 percenta respondentov a vyše tri percentá opýtaných ho hodnotí veľmi negatívne. Agentúra vykonávala prieskum od 14. do 17. júna na vzorke tisíc respondentov.

Kritickí sú voliči Smeru

Z prieskumu vyplynulo, že mimoriadne pozitívne vnímajú pôsobenie bývalej prezidentky najmä voliči hnutia Progresívne Slovensko. Z nich najvyššie hodnotenie dalo 64,83 percenta.

Najviac kritickí boli voliči strany Smer-SD, z ktorých 11,85 percenta vníma pôsobenie prezidentky mimoriadne negatívne a viac ako polovica voličov Smeru ho hodnotí prevažne negatívne alebo neutrálne.

Časté hodnotenie desiatimi bodmi

Zakladateľ a hlavný analytik agentúry SCIO Martin Klus uviedol, že táto vysoká miera pozitívneho vnímania vo veľkej miere kopíruje jej dlhoročnú dôveryhodnosť v očiach verejnosti.

„Tá nebola narušená žiadnou zásadnou kauzou či prešľapom, a preto tá časť politického spektra, ktorá ju volila a dlhodobo jej dôverovala, zotrvala pri tomto názore aj pri jej odchode z funkcie,” dodal Klus s tým, že na hodnotenie malo vplyv aj to, že Čaputová s odchodom z funkcie prestala byť vnímaná ako aktívny politický súper.

Ako Klus spresnil, časté hodnotenie desiatimi bodmi, a teda najpozitívnejšie hodnotenie, je prekvapivým a nebýva to u politikov zvykom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom