Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Čaputová priniesla Jojke rekord a potom…Tvrdá kritika kvôli oligarchom!

Zuzana Čaputová
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Zuzana Čaputová v Inkognite Foto: TV JOJ
reklama:
reklama:

Prišla, zabavila a zvíťazila. Účasť prezidentky Zuzany Čaputovej v relácii Inkognito prinieslo televízii Joj rekord v sledovanosti, kedy si epizódu s hlavou štátu pozrelo viac ako milión divákov. Spolu s Majstrovstvami sveta v hokeji tak išlo o najsledovanejší program celého roka. Krátko po Čaputovej vystúpení však prišla nečakaná kritika. Dôvodom sú majitelia televízie, teda finančná skupina J&T.

Prezidentku za účasť v zábavnom formáte podrobila kritike organizácia Transparency International, ktorá sa na svojej oficiálnej stránke na sociálnej sieti pýta, či mala ísť prezidentka do Inkognita, ktoré vysiela TV Joj. „O tom, či by prezidentka mala chodiť do zábavných relácií typu Inkognito a v akej miere vzhľadom na svoj úrad sa dá diskutovať, sú dobré argumenty za aj proti. Ale pre nás má táto návšteva aj iný rozmer – svojou návštevou prezidentka Zuzana Čaputová podporila nepriamo aj komerčný úspech televízie – popri hokejových MS išlo o druhý najsledovanejší program tohto roka,“ napísali v rozsiahlom statuse, ktorý okamžite získal stovky komentárov a desiatky zdieľaní.

Podľa Transparency International si mala Čaputová uvedomiť, komu televízia reálne patrí. „Prezidentka tak darovala úspech televízii, ktorú vlastnia finančníci z J&T. A to v čase, keď jej bývalí stranícki súputníci predkladajú Lex Haščák na obmedzenie oligarchov v zdravotníctve a v médiách… Možno to nie je úroveň Penty, ale J&T má tiež na rováši dosť škandálov za tých 30 rokov. Zábavných relácií je dosť aj vo verejnoprávnej televízii, prečo nemohla ísť tam? Chápeme ešte, ak politici chodia do pravidelných diskusií do všetkých televízií, lebo veď reálne musia, ak sa chcú úspešne uchádzať o hlasy. Ale ísť do zábavnej show nie je žiadna nutnosť pre politika, obzvlášť pre prezidentku. Budeme radi, ak pri svojich nepovinných návštevách komerčných firiem bude viac zvažovať, čo za ľudia ich vlastnia,“ zamoralizovali si zo známej agentúry.

Ľudia však stoja prevažne na strane Čaputovej. Podľa nich tak ukázala to, že je jednou z nich a na nič sa nehrá. Aj samotná hlava štátu nevníma svoje účinkovanie ako problém, práve naopak. Svoje účinkovanie okomentovala tým, že najdôležitejšie bolo, že sa ľudia zabávali. Navyše sa pár dní po zábavnej relácii objavila aj v českej verejnoprávnej televízii, kde účinkovala v diskusii so známym moderátorom Václavom Moravcom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 16. novembra 2019
reklama:
reklama:
reklama: