Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Celebrity reagujú na smrť Karla Gotta: Čo povedali Bílá, Vondráčková, či Gombitová? Manželka Ivana odišla do zahraničia…

HUDBA: Koncert LÝRA 50 - Mám rozprávkový dom
Spevák Karel Gott počas koncertu LÝRA 50 - Mám rozprávkový dom, na ktorom zazneli najslávnejšie hity Bratislavskej lýry. Bratislava, 18. október 2016. Foto: SITA/Marek Mrviš Foto: SITA/Marek Mrviš
reklama:
reklama:

Smrť Karla Gotta (†80) zasiahla celý svet. U našich západných susedov vláda rozhodla o štátnom pohrebe a ak bude rodina zosnulého maestra chcieť, usporiadajú mu dôstojnú rozlúčku ako sa na hviezdu jeho veľkosti patrí. Rovnako na tento deň vyhlásia štátny smútok. Kondolencie prichádzajú odvšadiaľ a k smrti legendy českej hudobnej scény sa vyjadrili aj kolegovia z brandže.

Lucie Bílá patrí k rovnako veľkým hviezdam, ako je a bol Karel Gott. Práve ju s ním spájalo dlhoročné priateľstvo, spolupráca a tiež množstvo ocenení, ktoré obaja získali. Predbiehali sa v tom, kto získa viac zlatých slávikov, vydávali jeden úspešný album za druhým a preto ju smrť priateľa zasiahla veľmi silno. „Mám v sebe neskutočné prázdno a myslím si, že nie som sama. Podľa mňa Karel Gott nebol ľahostajný nikomu v našej krajine. Všetci ho máme v srdci, všetci ho máme pod kožou, či sme chceli alebo nechceli. A podľa mňa s Karlom Gottom odchádza doba, ktorá sa nevráti. Bola to ikona, legenda, úžasný človek. Nenahraditeľná bytosť, pre mňa teda určite,“ povedala speváčka.

Pridala sa aj ďalšia z jeho kolegýň Helena Vondráčková. Tá navštívila speváka krátko pred jeho smrťou a bola tak zrejme poslednou zo šoubiznisu, ktorá ho videla živého. „Ešte pred pár dňami som uňho bola, pripravovali s Ivankou svoju knihu a chceli odo mňa nejaké fotky. Strávila som s nimi asi štyri hodiny. Je to veľká, obrovská strata. Prijal ma s úsmevom a snažil sa byť aktívny, ale skoro sa unavil. Neodchádzala som zo stretnutia s jasnou mysľou, ale dúfala som, že to predsa len vybojuje. Bol to úžasný bojovník,“ povedala Vondráčková. V česko – slovenskom šoubiznise zrejme nebol nikto, kto by mal s Gottom zlý vzťah, alebo nejaké rozpory. Bol známy svojim džentlmenským správaním, nemal problém ani s bulvárnymi novinármi, s ktorými vychádzal vždy výborne a bol k nim neuveriteľne ústretový.

Smrť milovaného speváka zasiahla aj slovenskú speváčku Mariku Gombitovú, pre ktorú bol nielen veľkým priateľom, ale aj obrovským vzorom. „Cítim hlboký smútok. Milý Karel, bol si a budeš pre mňa vždy veľkým vzorom. Za všetko čo si v živote dokázal si ťa nesmierne vážim a ďakujem. Karel, nikdy na teba nezabudnem, navždy ostaneš v mojom srdci. S láskou a úctou, Marika,“ napísala na sociálnu sieť slovenska diva a pridala niekoľko spoločných fotiek s Karlom Gottom. Speváka si jednoducho vážil každý. A nebol hviezdou len v Čechách, či na Slovensku. Svoje miesto na hudobnom nebi si vybudoval aj v Nemecku, kde si jeho hity pospevoval takmer každý. 

Podľa najnovších informácií, ktoré priniesla televízia NOVA, odišla manželka Karla Gotta do zahraničia spolu s dvomi dcérami Charlottou Ellou a Nellou Sofiou.  Chce sa tak spoločne s deťmi vyhnúť obrovskému mediálnemu tlaku, ktorý sa po smrti najväčšej hviezdy Česka spustil. Gott zomrel v noci z utorka na stredu, jeho manželka poskytla médiám spoločné vyhlásenie za celú rodinu. „S najhlbším zármutkom v srdci oznamujem, že nás včera (v utorok), krátko pred polnocou, po ťažkej a dlhej chorobe, opustil môj milovaný manžel Karel Gott. Odišiel doma, v tichom spánku, v kruhu svojej rodiny,“ povedala Ivana. Teraz je len na nej, či bude súhlasiť so štátnym pohrebom svojho manžela. „Čakáme na vyjadrenie rodiny. V deň pohrebu Karla Gotta bude tak či onak vyhlásený štátny smútok. Štátna vlajka na úradoch a verejných budovách budú spustené na pol žrde,“ povedal český premiér Andrej Babiš.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: