Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chcete prestať fajčiť? Pomôcť vám môže aj limetková šťava

Limetka.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Je tu dobrá správa pre fajčiarov. Štúdia v Thajsku testovala účinnosť použitia čerstvej limetkovej šťavy na zastavenie fajčenia. Porovnávali ju s nikotínovými žuvačkami.

Ako prestať fajčiť? Rady, ako na to, nájdeme na rôznych stránkach na internete. Nasledovná štúdia však preukázala zaujímavé zistenie. Testovaní boli pravidelní fajčiari vo veku 18 rokov alebo starší, ktorí boli ochotní prestať. A to buď pomocou čerstvej limetkovej šťavy alebo nikotínových žuvačiek. Limetková šťava je netoxická a ľahko dostupná alternatíva k nikotínovým žuvačkám.

12380269_1274253732601785_498195910_n 688x387 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Výsledky testu ukázali, že nie sú žiadne významné rozdiely medzi týmito dvomi skupinami počas 9-12 týždňov. Test k záveru preukázal, že čerstvá limetková šťava teda môže byť účinne použitá ako pomoc na zastavenie fajčenia. Môže to síce trvať o niečo dlhšie ako pomocou nikotínových žuvačiek, no určite sa to oplatí vyskúšať, čo poviete? Zaraďte preto do svojho jedálnička nasledovný nápoj.

Limetkový nápoj:

  • 1 citrón,
  • 1 lyžička cukru,
  • 1 šálka vody,
  • kocky ľadu
  • 1 limetka

Postup:

Šťavu z limetky a citróna nalejete do pohára a pridáte 1 šálku vody s lyžičkou cukru. Dobre premiešajte a pridajte kocky ľadu. Hotovo.

Napoj.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor NikaDátum 21. júna 2017Zdroj www.1mhealthtips.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: