Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Táto spoločnosť dáva nefajčiarom 6 extra dní voľna, aby im vynahradila, že nechodia na fajčiarske pauzy

Fajcenie.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
thinkstock

Japonská spoločnosť prišla s kreatívnym nápadom na to, ako motivovať svojich zamestnancov, aby prestali fajčiť. Piala Inc., ktorá sídli v Tokiu, dala svojim nefajčiacim zamestnancom šesť extra dní voľna počas roka. Chce im tak vykompenzovať čas, ktorý ich fajčiaci kolegovia strávia na fajčiarskych pauzách.

Tokijská spoločnosť zaviedla túto firemnú politiku v septembri, aby vykompenzovala nefajčiarom čas, ktorý strávia ich fajčiaci kolegovia na fajčiarskych prestávkach. Odhadom jedna takáto pauza trvá 15 minút.

„Jeden z našich nefajčiarskych zamestnancov nechal pripomienku v škatuli ešte začiatkom roka, kde tvrdil, že fajčiarske pauzy spôsobujú problémy,“ povedal hovorca spoločnosti.

Non smokers extra holiday piala tokyo 3 59f97fe29fc3d__700.jpg
pixabay.com

Riaditeľ spoločnosti tento komentár zaregistroval, a tak sa rozhodol, že si nefajčiari zaslúžia kompenzáciu. Zaujímavosťou je, že toto nové pravidlo motivovalo už štyroch ľudí k tomu, aby s fajčením prestali. Samozrejme, vedenie firmy dúfa, že ich časom bude ešte viac. Ide totiž o lepší spôsob motivácie, ako keby mali zaviesť nejaké zákazy či príkazy.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 2. novembra 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme