Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dali by ste cigaretu tehotnej? Pozrite sa, ako dopadol sociálny experiment

Horizon33_2017 2 2_11 57 9.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
youtu.be

O tom, že fajčenie je škodlivé, nebude asi nikto debatovať. A už vôbec nebudeme debatovať o tom, že to najhoršie, čo môže žena urobiť, je, ak fajčí počas tehotenstva. Čo myslíte, ako dopadol tento sociálny experiment?

Ako by ste zareagovali, keby si od vás tehotná žena vypýtala cigaretu? Väčšina z vás si asi povie jednoznačné „nie“, teda aspoň v to dúfame. No neverili by ste, koľko z opýtaných tejto mladej mamičke vyhovelo.

Horizon33_2017 2 2_11 57 42
youtu.be

Sociálny experiment urobil britský portál Daily Mail, ktorý vyslal do terénu svoju reportérku. Tá si pod šaty ukryla falošné tehotenské bruško a vybrala sa do ulíc pýtať si od fajčiacich ľudí cigaretu.

Horizon33_2017 2 2_11 58 4
youtu.be

A neuveríte, ale až deväť z desiatich opýtaných ľudí mladej žene cigaretu dalo. Keď sa ich reportérka spýtala, či im neprekáža, že je tehotná, povedali je zvyčajne niečo v tom zmysle, že to pre jej dieťa nie je zdravé, ale že ju do ničoho nenútia, iba jej dávajú cigaretu, ktorú si pýta. Jednoducho, ako by sa zbavovali zodpovednosti.

Jeden či dvaja ľudia povedali, že z toho budú mať výčitky, no napriek tomu jej cigaretu dali. Vyhovieť jej odmietol iba jeden mladý muž. Dosť smutná bilancia…

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 2. februára 2017Zdroj youtu.be © Najky.sk, iDen Media s.r.o