Koľko ľudí zapáli 13-ročnému chlapcovi cigaretu?

Zdieľať

Skoro všetci vieme, že fajčenie nie je zdravé. No ani to fajčiarov neodrádza od zapálenia si. Aby upozornili na riziká fajčenia, tak sa dvojica chalanov z kanálu Pimps rozhodla natočiť tento sociálny experiment.

Na začiatok pár faktov z videa: 10 rokov je priemerný vek, v ktorom človek skúsi svoju prvú cigaretu. Jediné vyfajčenie cigarety skracuje život o 5 minút. V Českej republike začne fajčiť každý deň 100 detí. Toto všetko boli podnety pre natočenie videa, v ktorom Pimps poslali mladého Maxa pýtať si od neznámych ľudí zapaľovač, aby si mohol zapáliť cigaretu.

https://www.youtube.com/watch?v=IjLZ8hmTIII

Ľudia na ulici, ktorých 13-ročný Maxo prosil o zapaľovač, dobre vedeli, že fajčenie je nezdravé a hlavne povolené až od 18-tich rokoch. Koľko z nich aj napriek tomu Maxovi požičalo zapaľovač, aby si pred nimi mohol zapáliť? Všetko sa dozviete a uvidíte videu, ktoré je veľmi krátke. Reakcie niektorých osôb stoja naozaj za to.

Keď sa Max opýtal jedného bezdomovca, či by mu nezapálil cigaretu, pán bez domovu a nôh mu vyrozprával svoj dojímavý príbeh. Od fajčenia sa ho snažil odradiť. Bezdomovec kvôli svojej cigaretovej závislosti prišiel o všetko – o domov, auto, lásku, rodinu a aj zdravie a obidve nohy.

https://www.youtube.com/watch?v=IjLZ8hmTIII

„Krabička cigariet stojí len 3 eurá a máte k nej zadarmo žlté zuby, rakovinu a dokonca niekedy aj smrť. Nefajčite, je to zbytočné.“ Takýto vystihujúci a lajkovaný komentár od jedného užívateľa sa nachádzal pod videom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom