Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Koľko ľudí zapáli 13-ročnému chlapcovi cigaretu?

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Skoro všetci vieme, že fajčenie nie je zdravé. No ani to fajčiarov neodrádza od zapálenia si. Aby upozornili na riziká fajčenia, tak sa dvojica chalanov z kanálu Pimps rozhodla natočiť tento sociálny experiment.

Na začiatok pár faktov z videa: 10 rokov je priemerný vek, v ktorom človek skúsi svoju prvú cigaretu. Jediné vyfajčenie cigarety skracuje život o 5 minút. V Českej republike začne fajčiť každý deň 100 detí. Toto všetko boli podnety pre natočenie videa, v ktorom Pimps poslali mladého Maxa pýtať si od neznámych ľudí zapaľovač, aby si mohol zapáliť cigaretu.

www.youtube.com

Ľudia na ulici, ktorých 13-ročný Maxo prosil o zapaľovač, dobre vedeli, že fajčenie je nezdravé a hlavne povolené až od 18-tich rokoch. Koľko z nich aj napriek tomu Maxovi požičalo zapaľovač, aby si pred nimi mohol zapáliť? Všetko sa dozviete a uvidíte videu, ktoré je veľmi krátke. Reakcie niektorých osôb stoja naozaj za to.

Keď sa Max opýtal jedného bezdomovca, či by mu nezapálil cigaretu, pán bez domovu a nôh mu vyrozprával svoj dojímavý príbeh. Od fajčenia sa ho snažil odradiť. Bezdomovec kvôli svojej cigaretovej závislosti prišiel o všetko – o domov, auto, lásku, rodinu a aj zdravie a obidve nohy.

www.youtube.com

„Krabička cigariet stojí len 3 eurá a máte k nej zadarmo žlté zuby, rakovinu a dokonca niekedy aj smrť. Nefajčite, je to zbytočné.“ Takýto vystihujúci a lajkovaný komentár od jedného užívateľa sa nachádzal pod videom.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 5. februára 2018Zdroj www.youtube.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.