Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Chlapík nechal v aute vajíčko na panvici, aby ukázal, aké nebezpečné je nechať v rozpálenom aute psa

Tit pes.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
imgur.com
reklama:
reklama:

Tropické teplá prichádzajú, a tak sa na ne musíme pripraviť. Či už dodržiavaním pitného režimu, ochranou pred slnečným UV žiarením alebo vyhýbaním sa priamemu slnku. No a v lete sa občas stáva aj to, že nezodpovední majitelia psov nechajú svojich maznáčikov v rozpálenom aute. Ak si myslíte, že veď pár minút nemôže nikomu ublížiť, pozrite sa, čo dokáže tých pár minút spraviť s vajíčkom na panvici, ktoré necháte v aute.

Stačilo 15 minút, aby sa zo surového vajíčka na panvici stali fajnové raňajky. Tak si potom predstavte, čo sa asi deje so psom, ak ho v rozpálenom aute necháte zatvoreného, kým si vybavíte nákup.

Fried egg experiment parked car dont leave dogs hot weather 1 592425857a2bc__605.jpg
imgur.com

Počas horúceho dňa dosiahne teplota v aute v priebehu niekoľkých minút aj viac ako 50 stupňov, čo teda rozhodne nie je príjemná teplota.

Fried egg experiment parked car dont leave dogs hot weather 2 592425879a699__605.jpg
imgur.com

Podľa organizácie PETA každý rok trpí a dokonca zomrie v aute niekoľko psov. A to za tú „chvíľku“, čo si ich majiteľ odbehne niečo vybaviť. Keď je však vonku príjemných 25 stupňov, počas niekoľkých minút dosiahne teplota v zatvorenom aute aj 40 stupňov. Počas tropických dní, keď sa ortuť na teplomere vyšplhá na viac ako 30 stupňov, môže teplota v aute v priebehu 10 minút dosiahnuť až neuveriteľných 70 stupňov!

Fried egg experiment parked car dont leave dogs hot weather 3 5924258a02830__605.jpg
imgur.com

Takáto teplota môže spôsobiť poškodenie mozgu a náhlu zástavu srdca. Preto by ste na to mali myslieť, keď sa rozhodnete psa nechať bez dozoru v zatvorenom aute. Je to akoby ste ho zaživa uvarili…

Fried egg experiment parked car dont leave dogs hot weather 6.jpg
imgur.com

Ak nechcete, aby sa psík cítil ako na rozpálenej panvici, tiež by ste s ním nemali chodiť na prechádzky počas najväčších horúčav a tiež by ste sa mali vyhýbať rozpálenému chodníku.

Fried egg experiment parked car dont leave dogs hot weather 18.jpg
www.boredpanda.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 29. mája 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: