Chorobopis Michaela Schumachera zmizol! Údajne ho ukradli a je na predaj za 50-tisíc eur!

Zdieľať
Schumacher Injured
FILE - In this Thursday, Aug. 30, 2012 file photo, Mercedes Grand Prix driver Michael Schumacher of Germany, looks on ahead the Belgium Formula One Grand Prix in Spa-Francorchamps circuit , Belgium. French radio says retired Formula One champion Michael Schumacher has been injured in a skiing accident. RMC radio reported Sunday Dec. 29, 2013 that the seven-time champion had fallen while skiing off-piste at the French Alpine resort of Meribel. The radio quoted resort director Christophe Gernigon-Lecomte as saying that Schumacher was wearing a helmet when he fell and hit a rock.(AP Photo/Luca Bruno, File)

Chorobopis bývalého jazdca F1 bol odcudzený a v celej veci bolo už podané trestné oznámenie.

Ukradnutým chorobopisom Michaela Schumachera sa už zaoberajú policajné orgány Švajčiarska, kde je Schumi hospitalizovaný na klinike v Lausanne, a tiež Francúzska, kde ležal počas uplynulých mesiacov na klinike v Grenobli.

O prípade informovalo nemecké vydanie denníka Bild, ktoré uvádza, že páchateľ ponúkol Schumiho chorobopis viacerým médiám vo Francúzsku, Británii aj v Nemecku. Za dokumentáciu si pýtal minimálne 60-tisíc švajčiarskych frankov, teda v prepočte približne 50-tisíc eur.

Schumacher Injured
FILE - In this Friday, Jan. 13, 2006 file photo, Ferrari driver Michael Schumacher of Germany speeds down a course in Madonna di Campiglio, Italy. Schumacher is in this Italian Alps ski resort for the yearly meeting between Ferrari drivers and the press. French radio says retired Formula One champion Michael Schumacher has been injured in a skiing accident. RMC radio reported Sunday Dec. 29, 2013 that the seven-time champion had fallen while skiing off-piste at the French Alpine resort of Meribel. The radio quoted resort director Christophe Gernigon-Lecomte as saying that Schumacher was wearing a helmet when he fell and hit a rock. (AP Photo/Luca Bruno, File)

Neznámy páchateľ dokázal pravosť chorobopisu tým, že opísal niektoré chirurgické zákroky, ktoré Schumacher absolvoval.

Manažérka Michaela Schumachera Sabine Kehmová varuje všetkých potenciálnych záujemcov, že kúpa materiálu s tak súkromným charakterom a jeho zverejnenie je zakázané.

Zatiaľ je záhadou, či je dokumentácia skutočne pravá a ako sa k nej páchateľ mohol dostať. Je možné, že došlo k úniku materiálov z počítača kliniky Grenobli, no celá vec je predmetom vyšetrovania.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom