Nové správy o stave Michaela Schumachera! Schumi už nie je v nemocnici!

Zdieľať
Schumacher Injured
FILE - In this Thursday, Aug. 30, 2012 file photo, Mercedes Grand Prix driver Michael Schumacher of Germany, looks on ahead the Belgium Formula One Grand Prix in Spa-Francorchamps circuit , Belgium. French radio says retired Formula One champion Michael Schumacher has been injured in a skiing accident. RMC radio reported Sunday Dec. 29, 2013 that the seven-time champion had fallen while skiing off-piste at the French Alpine resort of Meribel. The radio quoted resort director Christophe Gernigon-Lecomte as saying that Schumacher was wearing a helmet when he fell and hit a rock.(AP Photo/Luca Bruno, File)

Sedemnásobný majster sveta formuly 1 Michael Schumacher bude pokračovať v zotavovaní po ťažkom úraze hlavy z vlaňajšej lyžovačky v domácom prostredí.

Manažérka Sabine Kehmová potvrdila, že Nemca prepustili zo zariadenia vo švajčiarskom Lausanne a prevezú ho do Glandu neďaleko Ženevy, kde žije jeho rodina. Jeho stav sa vraj za uplynulé týždne znova o niečo zlepšil.

Úspešný pretekár na penzii Schumacher spadol 29. decembra minulého roka pri lyžovačke s priateľmi vo francúzskom stredisku Méribel tak nešťastne, že narazil hlavou do skaly. Lekári v Grenobli ho po dvoch operáciách mozgu udržovali v umelom spánku. Preberať ho začali koncom januára, o prebudení informovali v polovici júna a hneď ho previezli do Lausanne.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom