Neurológovia majú obavy o Schumacherovo zdravie! Pozri, prečo

Zdieľať
Schumacher Injured
FILE - In this Friday, Jan. 13, 2006 file photo, Ferrari driver Michael Schumacher of Germany speeds down a course in Madonna di Campiglio, Italy. Schumacher is in this Italian Alps ski resort for the yearly meeting between Ferrari drivers and the press. French radio says retired Formula One champion Michael Schumacher has been injured in a skiing accident. RMC radio reported Sunday Dec. 29, 2013 that the seven-time champion had fallen while skiing off-piste at the French Alpine resort of Meribel. The radio quoted resort director Christophe Gernigon-Lecomte as saying that Schumacher was wearing a helmet when he fell and hit a rock. (AP Photo/Luca Bruno, File)

„Skutočnosť, že Michael sa ešte neprebudil, znamená, že zranenie bolo veľmi vážne a úplné uzdravenie je nepravdepodobné,“ citoval portál cbc.ca profesora neurochirurgie na univerzite v Oxforde Tipua Aziza

Dva mesiace po tom, ako Michaela Schumacherauložili po nehode do umelého spánku, neurológovia vyjadrili obavy o úplné zotavenie sedemnásobného majstra sveta vo formule 1. Stav 45-ročného niekdajšieho pilota sa v kóme stabilizoval a lekári v nemocnici vo francúzskom Grenobli začali koncom januára s pozvoľným prebúdzaním.

„Skutočnosť, že Michael sa ešte neprebudil, znamená, že zranenie bolo veľmi vážne a úplné uzdravenie je nepravdepodobné. Neveští to nič dobré. Ak nezačnete dostávať žiadne pozitívne signály, situácia začne byť znepokojujúca,“ citoval portál cbc.ca profesora neurochirurgie na univerzite v Oxforde Tipua Aziza, ktorý nie je zaangažovaný do Schumacherovej liečby.

France Schumacher Injured
FILE - In this March 12, 2010 file photo Mercedes Grand Prix driver Michael Schumacher of Germany is pictured in the pits during the first practice session at the Formula One Bahrain International Circuit in Sakhir, Bahrain. Retired Formula One champion Michael Schumacher's condition was stable overnight, but the brain injury he suffered during a skiing accident in the French Alps is still critical, his manager said Wednesday Jan.1, 2014. (AP Photo/Ben Curtis, File)

„Asi 90 percent pacientov sa zotaví do 12 mesiacov, takže je ešte skoro niečo hodnotiť a zvažovať. Čím dlhšie je niekto v kóme, tým náročnejší bude proces uzdravovania,“ myslí si Anthony Strong, penzionovaný šéf neurochirurgie na ústave King’s College v Londýne. „Michael je stále v stave preberania, tento proces môže trvať dlho,“ informovala v piatok prostredníctvom e-mailu Schumacherova agentka Sabine Kehmová.

„Schumi“ spadol 29. decembra minulého roka pri lyžovačke s priateľmi vo francúzskom stredisku Méribel tak nešťastne, že narazil hlavou do skaly a odvtedy ho lekári v nemocnici v Grenobli po dvoch operáciách mozgu udržovali v umelom spánku. Za Schumacherovu nehodu nebude nik trestne stíhaný. Prokurátor vo francúzskom olympijskom Albertville konštatoval, že nebolo zistené žiadne cudzie zavinenie.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom