Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desiatky stredných škôl sa snažia získať do svojich lavíc čo najviac nových študentov

ThinkstockPhotos 77735698
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
BRATISLAVA 25. januára 2016 (N/PR) – Stovky žiakov stredných škôl dnes prezentujú svoju školu a zručnosti verejnosti. Získať chcú čo najviac budúcich študentov pre svoje školy. Podujatie Deň župných škôl v Avione 2016 sa koná dnes od deviatej hodiny v priestoroch nákupného centra Avion.
Každá škola, ktorá tu má dnes zastúpenie má svoj vlastný stánok . Mladí ľudia, ktorí končia základnú školu sem môžu prísť, môžu sa rozprávať s učiteľmi, so študentmi, ktorí tam študujú, pozrú si celý ten prehľad čo sa tam učí, akým spôsobom a akým spôsobom by sa mohli do budúcna zamestnať. Je to veľmi dôležité, pretože ak si človek zle vyberie školu a budúce zamestnanie, tak asi nebude kvalitne pracovať ako by mohol a čo je dôležité nebude v takej práci šťastný. To že táto prezentácia tu je, dáva tú možnosť výberu je veľmi dôležitá a veľmi radi to pre nich robíme“, povedal Valerián Potičný, riaditeľ BSK.
Podujatie Deň župných škôl v Avione 2016 zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj po piaty raz. Počas dnešného dňa sa na ňom predstavuje 48 odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK a to v prezentačných stánkoch, ale i na pódiu. Hlavným cieľom je ukázať svoje remeslo, zručnosti a odprezentovať tak svoju školu.
„Záujem žiakov je vyšší ako v predchádzajúcich rokoch. Minulé roky navštívilo podujatie okolo 40-50 základných škôl z celého regiónu. Táto akcia sa prejavila vo zvýšení záujmu o štúdium respektíve o väčšie množstvo podávaných prihlášok“, dodal Roman Csabay, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu BSK.
Prezentačné podujatie Deň župných škôl v Avione 2016 bude trvať do 18.00 hodiny.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor taja444Dátum 25. januára 2016
K téme