Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Populárno-náučné prednášky na župných školách pokračujú

ThinkstockPhotos 479706173
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Thinkstock
BRATISLAVA 2. februára 2016 (N/PR) – Aj v tomto roku pokračuje Bratislavský samosprávny kraj v spolupráci so Slovenskou akadémiou vied a Slovenskou technickou univerzitou v projekte prednášok pre školy vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.
„Populárno-náučnými prednáškami sme úspešne naštartovali veľmi dobrú spoluprácu. Zo strany žiakov stredných škôl je o ne veľký záujem. Témy prednášok sú rôznorodé. Našim stredoškolákom priblížili vedu ako takú, ale zároveň ich prednášky povzbudzujú v ďalšom štúdiu či ich motivujú k vedeckej kariére,” povedal k projektu Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.
Cyklus populárno-náučných prednášok sa začal v školskom roku 2014/2015, kedy sa uskutočnili  tri prednášky z oblasti onkológie, matematiky a fyziky. V tomto školskom roku boli napríklad témami „Hliník, ktorý bol, je a ešte dlho bude“ alebo „Elektronika v našich službách – vidím, cítim, počujem“.
Koncom januára sa uskutočnila prednáška Barbary Ukropcovej z Ústavu experimentálnej endokrinológie SAV s názvom „Pohyb – elixír života“. Cieľom bolo poukázať na aktívny pohyb, jeho dôležitosť v živote človeka a na to, že slúži nielen ako prevencia pri predchádzaní civilizačným ochoreniam, ale má pozitívny vplyv aj na zlepšenie pamäťových schopností človeka.
Prednášku si vypočuli žiaci Gymnázia Ladislava Novomeského, Tomášikova 2, Bratislava;  SOŠ obchodu a služieb S. Jurkoviča, Sklenárova 1, Bratislava; SOŠ elektrotechnickej, Rybničná 59, Bratislava; SOŠ informačných technológií, Hlinícka 1, Bratislava; Strednej zdravotníckej školy, Strečnianska 20, Bratislava.
V priebehu druhého polroka školského roka 2015/2016 sa uskutočnia ďalšie prednášky vedcov zo SAV a STU na rôzne odborné témy pre žiakov v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor taja444Dátum 2. februára 2016
K téme