Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desiví klauni z minulosti. Nečudujeme sa, že sú na svete ľudia, ktorí sa klaunov boja.

Crazy ugly grunge evil clown on Halloween making people scared
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Nie je tajomstvom, že pre mnohých sú klauni strašidelní. Dokonca aj ľudia, ktorí z nich nemajú panický strach priznávajú, že je na nich niečo znepokojujúce. Keď sa pozrieme do histórie, nájdeme pár príkladov, prečo sú klauni naozaj strašidelní, resp. niektorí z nich mali až strašidelné právomoci.

THE WHITE FOOL

Mnoho domorodých Američanov malo vlastný druh klauna – the White Fool- biely bláznivý muž, ktorý plašil vlastných ľudí. Volal sa biely, pretože sa natieral bielou hlinou a hovorí sa, že mal špeciálny prístup k liečivej medicíne. To z neho robilo silnú osobnosť. Tiež mal úplnú sexuálnu slobodu počas ceremónií, takže si mohol vybrať hocikoho. Podľa mýtov bola osoba White Fool opozitná k postave Big Chief, čo bol nebojácny hrdina, ktorý sa chcel zbaviť hlúpeho brata.

KANIBALSKÍ KLAUNI

Indiáni zo severných kmeňov pomenovali svojich klaunov po windigo – strašnej gigantickej príšere, ktorá obývala lesy a lákala cestovateľov, aby uspokojila svoju túžbu po ľudskom mäse. Kanibalskí klauni boli skupinou 10 mužov oblečených v handrách s maskami s dlhými nosmi. Klauni vyrazili na lov a keď priniesli korisť do tábora, zahrali sa na falošný lov. Všetko bolo navrhnuté tak, aby vyvolalo smiech – liečivý smiech, ktorý mal zahnať zlých duchov, ktorí posadli člena kmeňa, teda korisť.

PAGLIACCI

V 19. storočí v opere od Ruggera Leoncavalla sa objavila postava klauna ako temnej bytosti. Skupina putovných klaunov sa usadila v meste na oslavy. Canio, hlavný klaun, práve zistil, že jeho žena mala aféru s iným vystupujúcim. Keď Nedda odmietla Caniovi povedať, s kým ho podviedla, Canio predviedol na pódiu vystúpenie zrkadliace tento skutočný životný konflikt. Predstavenie skončilo tak, že Canio zabil aj manželku aj jej milenca. Opera bola založená na skutočnom príbehu Gaetana Scavalleho, lektora autora opery Leoncavalla. Scavello sa zaplietol do ľúbostného trojuholníku, ktorý skončil, keď konfrontoval svoju milovanú a dedinského obuvníka. Scavello bol dobodaný na smrť a stal sa predlohou pre operu s temným klaunom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 20. októbra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: