Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Deväť mačacích trikov, vďaka ktorým budeš krásna

mačka, zviera
10
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
depositphotos.com
reklama:
reklama:

Pozorovala si niekedy svoju, prípadne priateľovu, sesternicinu či akúkoľvek inú mačku? Všimla si si, čo všetko robí pre to, aby bola vždy čistá, v dobrej kondícii a „krásna“? Ak nie, nevadí. My sme to totiž urobili za teba a ponúkame ti zoznam deviatich základných trikov, ktoré ti môžu pomôžu byť a zostať krásnou a fit.

1. Spánok

Asi nie je prekvapujúce, že tento trik zaberá u všetkých vrátane zvierat. Mačky sú na spánok špecialistky, oddychujú totiž kedy sa len dá a potom, keďže sú vždy „čerstvé“, doslova žiaria. To isté platí pre teba. Spi aspoň osem hodín a cez deň skús aspoň raz za čas na päť minút zavrieť oči a len tak „vypnúť“. Alebo maj na pamäti slová Benjamina Franklina, ktorý raz povedal: „Skoro spať, zavčasu vstať, toť cesta k zdraviu, múdrosti a šťastiu.“ :-)

mačka, zviera
depositphotos.com

Pitie vody

Áno, ľudia sa to museli naučiť, mačky to vedia od prírody. Voda je zázračná a pomáha ti, a to rovnako zvonku i zvnútra. Pokiaľ sa dá, pi čo najviac čistej vody a nielen tvoja pleť sa ti odvďačí jemnosťou a mladosťou.

mačka, zviera
depositphotos.com

Starostlivosť o vlasy

Krásna hriva si vyžaduje veľa serióznej práce.  :-) Mačky sa namiesto česania síce zväčša len otierajú, kde sa dá (alebo nechajú nás, aby sme ich učesali), ale konečný efekt je rovnaký. Pekná srsť. Tvoje vlasy potrebujú zvnútra výživu a zvonka starostlivosť, preto sa za žiadnych okolností nezabúdaj pravidelne a dostatočne česať.

mačka, zviera
depositphotos.com

Starostlivosť o nechty

To, že si mačky brúsia svoje pazúriky všade, kde sa dá, má svoj dôvod. Udržiavajú si ich tak zdravé a silné. Pilníkovanie by pre teba malo byť rutinou. Samozrejme, nevyužívaj na to, ako to majú vo zvyku mačky, nábytok. Klasický pilník na nechty bohato postačí a uvidíš, aký parádny bude výsledok. *good*

mačka, zviera
depositphotos.com

Cvičenie

Mačky sa neustále naťahujú, aby ich svaly „nezakrpateli“. Strečing a joga – to je to najlepšie, čo pre seba, teda pre svoje telo, ale aj ducha môžeš urobiť. Vyskúšaj a uvidíš, na akú ladná a spokojnú mačičku sa premeníš len už po každodennom dvadsaťminútovom cvičení.

mačka, zviera
depositphotos.com

Hygiena

To nie je vtip. Mačky sú síce niekedy lenivé, ale dennodenne a často veľmi precízne sa čistia a umývajú. Takže akokoľvek si unavená, vždy sa pred spaním odlíč a osprchuj. Tvoja pleť sa ti za to poďakuje jemnosťou a sviežosťou. A tvoje telo si tak počas noci lepšie oddýchne.

mačka, zviera
depositphotos.com

Peeling

Že si mačky nikdy také niečo nevidela robiť? Tak to nie je celkom pravda. Mačky sa totiž veľmi často obtierajú o drsnejšie povrchy (napríklad koberec, alebo o krabicu), aby sa tak zbavili odumretej kože. Tvoja pokožka sa neustále obnovuje, od teba potrebuje len to, aby si jej trochu asistovala. Takže hor sa do obchodu kúpiť kvalitný peelingový prípravok.

mačka, zviera
depositphotos.com

Úsmev

Čistiť si zuby aspoň dvakrát denne by malo byť povinnosťou každej z nás. Mačky sa tiež snažia starať o svoje zúbky a ďasná, hoci je pravdou, že tým zdomácneným treba trochu pomôcť. Takže už žiadne výhovorky a kefku, pastu a zubnú niť maj vždy po ruke. Mysli na to, že biele zuby a pekný úsmev sú možno dôležitejšie ako štýlový outfit. P. B. Shelley raz povedal toto: „Je zle oblečený ten, kto nenosí na tvári úsmev.“

mačka, zviera
depostiphotos.com

Nechaj sa rozmaznávať!

Trochu pozornosti potrebuje aspoň občas každý, no nie? Mačky sa rady nechávajú rozmaznávať a nesmierne si to dokážu užívať. Prečo by si to nemohla robiť aj ty? Nechaj ostatných, nech sa o teba čas od času starajú, nech sa ti venujú a uvidíš, že sa budeš cítiť úžasne… :-)

mačka, zviera
depositphotos.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor JankaDátum 1. mája 2015Zdroj www.womenshealthmag.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: