Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dievčatko prekonalo rakovinu a napísalo výrobcovi bábik, aby vyrobil Barbie bez vlasov

Horizon33_2016 2 4_14 54 58.png
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

Prednedávnom spustilo toto 8-ročné dievčatko za pomoci svojej mamy online kampaň. Jej cieľom je presvedčiť výrobcu bábiky Barbie, aby začal predávať aj barbiny bez vlasov.

Pred niekoľkými rokmi vydal výrobca bábik Barbie, firma Mattel, limitovanú edíciu bábiky menom Ella. Tá nemala vlasy a dostali ju dievčatká zo Spojených štátov, ktoré trpeli rakovinou. Holohlavá bábika mala k dispozícii rôzne parochne a choré dievčatká ocenili, že sa bábiky na ne podobajú.

Jordyn Miller je 8-ročná Austrálčanka, ktorá prekonala zákernú rakovinu, a rozhodla sa, že presvedčí spoločnosť Mattel, aby opäť vyrobila holohlavú bábiku a predávala ju aj v Austrálii.

Výrobca hračiek sa k žiadosti malej Austrálčanky zatiaľ oficiálne nevyjadril. Veríme, že tak, ako Lego, ktoré začalo vyrábať figúrky na invalidných vozíkoch, vyrobí aj Mattel bábiky bez vlasov.

Malá Jordyn ochorela, keď mala len štyri roky. Lekári jej objavili tumor na obličke, a tak muselo dievčatko absolvovať chemoterapiu. Jordyn sa z choroby zotavovala a keď sa vrátila do škôlky, deti sa jej posmievali, pretože na hlave nemala vlásky.

28918_10151388597959318_336706068_n 600x799.jpg
www.facebook.comFoto: www.facebook.com

Dievčatko nevedelo, prečo vyzerá inak. Všetky dievčatá okolo mali vlásky, všetky jej bábiky a obľúbené rozprávkové postavy tiež. Jordyn sa preto rozhodla, že napíše výrobcovi hračiek, aby vyrobil bábiky bez vlasov. Deti potom pochopia, že nemať vlasy nie je až také nezvyčajné a v niektorých prípadoch to je, bohužiaľ, súčasť života.

Uvidíme, či dievčatko u firmy uspeje…

Takto vyzerala bábika Ella, ktorú dostali dievčatká v USA bojujúce s rakovinou

521820_10151574352978738_2142834003_n.jpg
www.facebook.comFoto: www.facebook.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 4. februára 2016Zdroj www.dailytelegraph.com.au © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: