Dokončili nakrúcanie snímky Rýchlo a zbesilo 7! Vieme, kedy sa film dostane do kín!

Zdieľať
Film-Fast_Furious-2955e39fc7de4060b926afe9f49a0500
SITA/AP

Tvorcovia snímky Rýchlo a zbesilo 7, ktorej produkciu skomplikovalo tragické úmrtie herca Paula Walkera v novembri minulého roku, už dokončili jej nakrúcanie. S fanúšikmi a fanúšičkami sa o túto informáciu podelili vo štvrtok 10. júla prostredníctvom sociálnych sietí Twitter a Facebook. „Dokázali sme to. Dnes sme nakrútili posledný záber Rýchlo a zbesilo 7. Začíname odpočítavať do 3. apríla,“ napísali k fotografii predstaviteľa Dominica Toretta, herca Vina Diesela, ktorý podľa tvorcov od začiatku sceľoval celý tím.

„Vin je naším lídrom, ktorý cíti vo svojom vnútri a srdci, čo je pre film správne. Keď sme minulý rok museli zastaviť nakrúcanie, Vin nás opäť spojil a poháňal nás vpred, keď sme to najviac potrebovali. Doviedol nás až k tomuto dňu,“ vyjadrili sa.

V odkaze sa zároveň celý tím poďakoval priaznivcom za podporu, lásku a silu, ktorú im prejavovali počas takmer 15 rokov. „Bolo obdobie, keď sme nevedeli ako, alebo či vôbec máme pokračovať. No načúvali sme vám a vy ste nás inšpirovali nielen k tomu, aby sme šli ďalej, ale aj k tomu, aby sme sa snažili a urobili najlepší film Rýchlo a zbesilo zo všetkých. Ďakujeme, že ste tu boli pre nás. Ste najväčšou časťou našej rodiny a bez vás by sme sa nikdy nedostali až sem,“ uviedli.

Nakrúcanie siedmeho Rýchlo a zbesilo pokračovalo od apríla s upraveným scenárom, keďže Walker, predstaviteľ jednej z hlavných postáv, pred smrťou stihol nakrútiť len približne polovicu potrebných záberov. Chýbajúce scény dorábali s dvojníkom a tiež s bratmi zosnulého herca, Calebom a Codym. V postprodukcii napokon tvorcovia použijú technológiu CGI (computer-generated imagery, pozn. SITA) a dosiaľ nezverejnené zábery nakrútené pre predchádzajúce filmy zo série. V snímke sa divákom a diváčkam okrem spomínaných hercov predstavia aj Michelle Rodriguez, Dwayne Johnson, Jordana Brewster, Tyrese Gibson, Christopher „Ludacris“ Bridges, Lucas Black, Jason Statham, Djimon Hounsou, Tony Jaa alebo Kurt Russell. Režisérom je James Wan, scenár napísal Chris Morgan.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom