Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Experiment ukázal, aké ľahké je vytvoriť fiktívnu instagramovú hviezdu a ešte na tom zarobiť

Fake instagram influencer followers bots mediakix 3 598afd4b2185a__700.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
mediakix.com
reklama:
reklama:

Instagram je skvelým miestom pre marketing a točí sa tam poriadne množstvo peňazí. A na to, aby ste sa do tejto hry dostali aj vy, nepotrebujete super rozkošného psa ani životný štýl cestovateľa po svete. Je to oveľa oveľa jednoduchšie…

Marketingová agentúra Mediakix zistila, že v podstate každý môže využiť svoj profil na to, aby uzavrel dohody s rôznymi spoločnosťami a celkom slušne si zarobil.

Fake instagram influencer followers bots mediakix 1 598afd46cb80e__700.jpg
mediakix.com

Agentúra vytvorila dva fiktívne instagramové účty – jeden bol zameraný na lifestyle a módu a ten druhý na cestovanie a dobrodružné fotky. Na prvom profile pridávala agentúra každý deň nejakú fotku modelky a na druhom, ktorý patril Amande Smith zašla agentúra ešte ďalej.

Fake instagram influencer followers bots mediakix 6 598afd52ccdd8__700 1.jpg
mediakix.com

Všetky fotky, ktoré zverejnili pochádzali z voľne dostupne fotobanky rôznych miest z celého sveta a blond dievčat pózujúcich vždy chrbtom k objektívu.

Fake instagram influencer followers bots mediakix 7 598afd55c7454__700.jpg
mediakix.com

Po tom, čo agentúra vytvorila vymyslené osobnosti a začala rozbiehať ich účty, postupne zbierala sledovateľov. „Začali sme nakupovať followerov a kúpili sme ich okolo tisíc denne. Nechceli sme kupovať viac, pretože sme sa obávali, že by Instagram mohol začať posudzovať profil ako nedôveryhodný.

Fake instagram influencer followers bots mediakix 3 598afd4b2185a__700.jpg
mediakix.com

Ak vás zaujíma, koľko stálo nakupovanie followerov, agentúra udáva, že sa 1000 zaplatila od troch do ôsmich dolárov. Samozrejme, pokiaľ by followeri nedávali fotkám lajky a odchádzali by, projekt by nemal zmysel. Preto sa agentúra pustila do pridávania fotiek a kupovania lajkov a kometárov. Za jeden komentár zaplatila agentúra 12 centov a za 1000 lajkov štyri až deväť dolárov. Celý projekt stál agentúru v konečnom dôsledku okolo tisíc dolárov.

Fake instagram influencer followers bots mediakix 2 598afd4932894__700.jpg
mediakix.com

Po tom, čo oba profily dosiahli 10-tisíc followerov, dosiahli potrebné číslo, ktoré požaduje väčšina firiem a marketingových platforiem pre spoluprácu. Agentúre sa podarilo uzavrieť štyri platené reklamné spolupráca – dve pre každý účet. Účet zameraný na módu uzavrel zmluvu so spoločnosťou predávajúcou plavky a so spoločnosťou predávajúcou potraviny a nápoje.

Fake instagram influencer followers bots mediakix 5 598afd4f7cd1e__700.jpg
mediakix.com

Cestovateľský účet uzavrel spoluprácu so spoločnosťou predávajúcou alkohol a s tou istou spoločnosťou venujúcou sa predaju nápojov a potravín, ktorá sa dohodla na spolupráci s modelkou. A bolo to také jednoduché…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 10. augusta 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: