Facebook sa zbláznil! Profily mŕtvych ľudí chce nechať naďalej verejné a vytvorí im spomienkové video! :-O

Zdieľať
NSA Facebook
FILE - In this Tuesday, Dec. 13, 2011, file photo, a Facebook User Operations Safety Team worker looks at reviews at Facebook headquarters in Menlo Park, Calif. Facebook's top attorney says that after a week of negotiations with U.S. security officials, the company is allowed to make new revelations about government orders for user data, Friday, June 14, 2013. (AP Photo/Paul Sakuma, File)

Možno si sa s tým stretol, že sa niekomu z tvojich priateľov na Facebooku odišiel na večnosť a jeho profil funguje naďalej, ako by bol stále živý.

Zmazať profil zosnulého príbuzného je skutočne na dlhé lakte, pretože účet zostáva aj po jeho smrti naďalej aktívny a dohodnúť sa administrátormi je skutočne náročné.

Facebook teraz zašiel ešte ďalej – účet necháva verejný, pretože tým vraj rešpektuje prianie majiteľa účtu.

To ale nie je všetko – na profile sa okrem toho môže objaviť aj Look Back video, ktoré sa začalo objavovať pri príležitosti 10. výročia tejto sociálnej siete.

Facebook
FILE - This Tuesday, July 16, 2013, file photo, shows a sign at Facebook's headquarters in Menlo Park, Calif. Facebook reports quarterly earnings on Wednesday, Oct. 30, 2013. (AP Photo/Ben Margot, File)

Ak je teda tvoj priateľ na Facebooku a zomrie, bude to v praxi vyzerať tak, že mu budeš môcť písať na nástenku a ak hrá hry, budú ti od neho chodiť upozornenia.

A čerešničkou na torte bude desaťminútové spomienkové video.

Experti na sociálne siete ale tvrdia, že to nemá s úctou nič spoločného. Facebook to vraj robí len preto, že chce dáta naďalej využívať pre reklamné a marketingové účely..

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom