Slovenskom sa šíri šialená správa: Po smrti Violy už tretia vražda! Polícia varuje, je to HOAX

Zdieľať
Polícia varuje pred poplašnou správou
Polícia varuje pred poplašnou správou Foto: Facebook Viola Macáková, Polícia SR

Od piatku večera sa internetom šíri naozaj nebezpečne znejúca správa, ktorá je však obrovský hoax, teda falošná informácia. Napriek tomu, že na tento fakt zareagovala už aj polícia Slovenskej republiky, poplašná správa si naďalej žije svojim životom na sociálnych sieťach.

Pred pár dňami otriasla Slovenskom správa o brutálnej smrti fotografky a modelky Violy Macákovej. Iba dva dni na to sa objavilo telo ďalšej ženy, iba pár kilometrov od miesta, kde našli Violu. Správa, ktorá sa od včera večera začala objqvovať na sociálnych sieťach pritom hovorí o tom, že polícia nespája smrť v prístave s tou na bratislavskej Trnávke, len z taktických dôvodov. Navyše sa na fotografii, ktorá obsahuje zrejme konverzáciu cez aplikáciu whatsapp spomína aj tretia vražda, ktorá sa mala stať, avšak ešte sa o nej médiá nedozvedeli.

Všetko je však podvod a polícia už zareagovala varovaním, pred šírením takejto správy. „V piatok večer ste nás doslova zaplavili screenshotmi o správe, podľa ktorej polícia v Bratislave tají, že sa našlo ďalšie telo ženskej osoby, ktorá mala byť umučená. Naše zapieranie má byť podľa týchto správ vecou taktiky v súvislosti s reálnym zločinom spáchaným na slečne Viole. Nič z tohto nie je pravda, čo sme si preverili operatívne aj v pokročilej nočnej hodine cez Políciu SR. Ide o mimoriadne závažnú dezinformáciu, teda hoax. Šíri sa hlavne vo forme Stories na Instagrame, ale je už aj na Facebooku. Dosah môžeme rátať v desiatkách tisíc ľudí. Keď zoberieme do úvahy, že sa tento hoax šíri práve v piatok v noci, keď je veľa mladých ľudí vonku v meste, môže vyvolať panickú hystériu. V tomto prípade existuje bezpochyby podozrenie zo spáchania trestného činu šírenia poplašnej správy, za čo hrozí trest za mrežami vo výmere až na dva roky. Ďakujeme tým z vás, ktorí nás na tieto správy upozornili. Ako môžete vidieť, majú veľa podôb. Naši fanúšikovia sa k týmto správam dostali sprostredkovane. Tu naozaj končí každá sranda. Svoju zodpovednosť si musia uvedomiť aj tí, ktorí takéto správy zdieľajú. Možno nechtiac, ale predsa sa stávajú súčasťou reťazca, ktorý vyvoláva paniku a môže mať fatálne následky,“ napísali v stanovisku muži zákona na svoj oficiálny Facebook.

Ak by ste sa navyše rozhodli zdielať tieto spraví, zapojíte sa do hystérie, ktorá sa okolo celého prípadu rozpútala. Ten kto HOAX navyše do sveta vypustil, môže nakoniec skončiť za mrežami, kde mu hrozia dva roky basy natvrdo.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom