Fakty o herečke Sandre Bullock, ktoré nevedia ani jej najväčší fanúšikovia

Zdieľať
Sandra Bullock
SITA/AP

Jedna z najobľúbenejších amerických herečiek sa narodila 26. júla 1964. Vo svete filmu sa pohybuje už desiatky rokov. Za ten čas hrala prihlúple dievčiny, ale aj vážne úlohy, v ktorých ukázala svoj herecký talent. Nie je to len komediálna herečka, hoci tak sa preslávila najviac. Pozrite si tie najzaujímavejšie fakty o nej.

Debut na javisku mala ako 5-ročná

Sandra Bullock
SITA/AP

Napriek tomu, že si väčšina z nás ako na jej prvú rolu spomína na film Demolátor z roku 1993, talent Sandry si mohlo pozrieť nemecké publikum omnoho skôr. Po Európe cestovala spolu so svojou rodinou a do Ameriky sa vrátila, keď mala 12 rokov.

Vie plynule hovoriť po nemecky

Sandra Bullock
SITA/AP

Keďže v Nemecku žila niekoľko rokov, plynule tento jazyk ovláda. Dokonca má dvojité – americké i nemecké –občianstvo.

Odišla z vysokej školy, aby mohla byť herečkou

Sandra Bullock
SITA/AP

Napriek tomu, že jej chýbali už len tri kredity od absolvovania Východokarolínskej univerzity, Sandra sa zbalila a odišla do New Yorku. Pracovala tam ako barmanka a čakala na svoj príležitosť.

Jej mama bola opernou speváčkou

Sandra Bullock
SITA/AP

Helga Meyer Bullock sa narodila v Nemecku a ako Sandra nedávno prezradila, mali k sebe veľmi blízko. Sandrin otec pracoval ako učiteľ spevu.

Každý jej hovoril, aby nezobral rolu v Nebezpečnej rýchlosti

Nebezpecna rychlost sandra bullock.jpg

Sandru od hrania vo filme všetci odhovárali, ale ona počúvla svoj inštinkt a išla do toho. Vyplatilo sa.

Je alergická na kone

kôň

Zistila to pri práci na filme Odcudzené srdcia v roku 1996.

Vlastnila reštauráciu v Texase

Actor Matthew McConaughey poses for photographers upon arrival at the premiere of the film Interstellar, in central London, Wednesday, Oct. 29, 2014. (Photo by Joel Ryan/Invision/AP)
SITA/AP

Pred jej zavretím v roku 2015 bolo Bess Bistro známe pre svoju francúzsku a cajunskú kuchyňu. Sandra sa do Texasu presťahovala, keď randila s Matthewom McConaugheym. Dokopy sa dali pri natáčaní filmu Čas zabiť. Dodnes sú veľmi dobrými priateľmi.

Prežila haváriu lietadla

Sandra Bullock
SITA/AP

Pilot si kvôli nepriaznivému počasiu zmýlil stredové svetlá na dráhe s pristávacími, naklonil lietadlo a havaroval. Stalo sa to v roku 2000, Sandra bola na palube so svojím vtedajším priateľom.

Nenávidí muzikály

Sandra Bullock
SITA/AP

Je to irónia, berúc do úvahy hudobnú kariéru oboch jej rodičov, ale Sandra sa priznala, že nikdy nebude hrať v muzikáli. „Nenávidím ich,“ tvrdí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom