Fanúšikovia Harryho Pottera pozor! Vieme, kedy príde do kín film Fantastické zvery a ich výskyt!

Zdieľať
Film Hollywood Year
SITA/AP

Pripravovaný spinoff príbehov o obľúbenom čarodejníkovi Harrym Potterovi by sa mal objaviť v kinách 18. novembra 2016.

Mená hercov ani režiséra zatiaľ nie sú známe, no film by mal produkovať David Heyman, ktorý spolupracoval na všetkých doterajších filmoch o Harrym Potterovi.

Warner Bros. 90th Birthday
Uvidíme aj Aragoga?

Scenár snímky s názvom Fantastic Beasts and Where to Find Them píše britská spisovateľka J. K. Rowlingová. Samozrejme, vychádza vychádza z rovnomennej knihy, ktorá vyšla v roku 200 aj v slovenčine pod názvom Fantastické zvery a ich výskyt.

Britain JK Rowling
FILE - In this Thursday, Sept. 27, 2012 file photo, British author J.K. Rowling poses for photographers at the Southbank Centre in London. A British tabloid has apologized and paid damages to "Harry Potter" author J.K. Rowling over an article about her time as a single mother. Rowling brought a libel case against the Daily Mail after it alleged in an article in September, 2013 that she told a false "sob story" on how people at her church stigmatized and taunted her for being a single mother on welfare. (AP Photo/Lefteris Pitarakis, File)

Príbeh filmu, ktorý by mal byť prvým z trilógie, sa začína odohrávať v New Yorku v čase približne 70 rokov pred tým, ako sa Harry Potter dostal k spomínanej knihe. V nej nie celkom obyčajný zoológ Newt Scamender opisuje svoje zážitky s bájnymi tvormi.

„Pravidlá a zvyky tajomného magického sveta nebudú cudzie nikomu, kto čítal knihy o Harrym Potterovi alebo videl filmy,“ napísala 48-ročná Rowlingová minulý rok v septembri na Facebook.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom