Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Gerlachovský štít je snom nejedného turistu

Sni mka obrazovky 2018 02 02 oa19.35.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Tatry patria medzi tie najväčšie symboly Slovenska a tiež k tým najnavštevovanejším miestam u nás. Denne do Tatier prichádza veľké množstvo domácich, ale aj zahraničných turistov, ktorí milujú turistiku. Najvyšším vrcholom Tatier je Gerlachovský štít. Už sa vám podarilo zdolať ho?

Tatry

Tatry tvoria najvyššiu časť Karpát, nachádzajú sa v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom. Toto pohorie sa rozprestiera na ploche neuveriteľných 786 km² a nachádza sa tam až 30 štítov s výškou nad 2500 metrov nad morom.

Členenie Tatier

Tatry sa delia na dva podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré delí Kopské sedlo.

Gerlachovský štít

Gerlachovský štít je najvyšším vrcholom Tatier, celých Karpát a dokonca je aj najvyšším vrcholom na Slovensku. Jeho názov bol odvodený od obce Gerlachov, nad ktorou je situovaný.

Výška tohto štítu je 2654,4 metrov nad morom. A patrí medzi jeden z najnavštevovanejších vrcholov u nás. Turisti sa ho snažia zlodať počas celého roka, pretože v každom ročnom období má svoje čaro a výhľad z neho sa bude páčiť aj vám. Už sa vám ho podarilo zdolať?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 5. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: