Lomnický štít je druhým najvyšším vrchom Tatier

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 01 17 oa14.16.55.jpg

Tatry patria k tým najväčším symbolom našej krajiny a denne na toto miesto prichádzajú stovky domácich, ale aj zahraničných turistov, ktorí chcú Tatry spoznať a vidieť ich krásu zblízka. Medzi jednou z najznámejších miest Tatier patrí aj Lomnický štít. Už ste na tomto vrchu boli?

Tatry

Tatry tvoria najvyššiu časť Karpát, nachádzajú sa v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom. Toto pohorie sa rozprestiera na ploche 786 km² a nájsť tam môžete až 30 štítov s výškou nad 2500 metrov nad morom.

Členenie Tatier

Viete ako sa delia naše Tatry? Delia sa na dva podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré delí Kopské sedlo.

Lomnický štít

Lomnický štít je druhý najvyšší vrch Tatier, Slovenska a celých Karpát. Vrchol Lomnického štítu vraj pripomína trojhrannú pyramídu a jeho výška je 2633,8 metrov n. m. Veľa turistov tam prichádza aj kvôli visutej lanovke, ktorá k nemu vedie zo Skalnatého plesa. Zo štítu je nádherný výhľad aj na okolité štíty a podhorie.

Observatórium Lomnický štít 

Na vrchu sa nachádza aj Observatórium Lomnický štít, astronomické a meteorologické pracoviská SHMÚ a od roku 1957 aj televízna retranslačná stanica.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom