Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Lomnický štít je druhým najvyšším vrchom Tatier

Sni mka obrazovky 2018 01 17 oa14.16.55.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Tatry patria k tým najväčším symbolom našej krajiny a denne na toto miesto prichádzajú stovky domácich, ale aj zahraničných turistov, ktorí chcú Tatry spoznať a vidieť ich krásu zblízka. Medzi jednou z najznámejších miest Tatier patrí aj Lomnický štít. Už ste na tomto vrchu boli?

Tatry

Tatry tvoria najvyššiu časť Karpát, nachádzajú sa v severnej časti Slovenska na hranici s Poľskom. Toto pohorie sa rozprestiera na ploche 786 km² a nájsť tam môžete až 30 štítov s výškou nad 2500 metrov nad morom.

Členenie Tatier

Viete ako sa delia naše Tatry? Delia sa na dva podcelky, ktorými sú Západné Tatry a Východné Tatry a tie sú oddelené Ľaliovým sedlom. Východné Tatry sa ďalej členia na Vysoké a Belianske Tatry, ktoré delí Kopské sedlo.

Lomnický štít

Lomnický štít je druhý najvyšší vrch Tatier, Slovenska a celých Karpát. Vrchol Lomnického štítu vraj pripomína trojhrannú pyramídu a jeho výška je 2633,8 metrov n. m. Veľa turistov tam prichádza aj kvôli visutej lanovke, ktorá k nemu vedie zo Skalnatého plesa. Zo štítu je nádherný výhľad aj na okolité štíty a podhorie.

Observatórium Lomnický štít 

Na vrchu sa nachádza aj Observatórium Lomnický štít, astronomické a meteorologické pracoviská SHMÚ a od roku 1957 aj televízna retranslačná stanica.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 20. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: