Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Herec Ján Koleník: Odsúdený za daňový podvod!

Ján Koleník sa vracia na Jojku
Ján Koleník sa vracia na Jojku Foto: TV JOJ
reklama:
reklama:

Slovenský herec Ján Koleník si vyrobil veľký problém. Bratislavský súd ho totiž ešte v lete uznal vinným za daňový podvod a rozsudok je už aj právoplatný. Informáciu ako prvé priniesli Bratislavské noviny. A trest, ktorý herec Slovenského národného divadla dostal, rozhodne nie je malý. Ak by navyše pokutu 10 tisíc eur nezaplatil, musí nastúpiť do väzenia.

„Rozsudkom Okresného súdu Bratislava IV sp. zn. 3T/34/2019 zo dňa 15.8.2019 (schválená dohoda o vine a treste) bol  Mgr. art. Ján Koleník  odsúdený z prečinu daňového podvodu podľa § 277a ods. 1 Trestného zákona, pričom odsúdenému bol uložený peňažný trest 10.000,-€.  Pre prípad zmarenia peňažného trestu súd ustanovil náhradný trest odňatia slobody vo výmere štyri mesiace. Rozsudok nadobudol právoplatnosť dňa 15. 08. 2019,“ povedal hovorca Krajského súdu Bratislava Pavol Adamčiak.

Problémy s daňovým úradom mal pritom herec už pred tromi rokmi, kedy jeho nezrovnalosti v účtovníctve preverovala kriminálka. Koleník sa po prevalení kauzy bránil a povedal, že vymenil účtovníka. Samotný herec na informácie o jeho odsúdení nereaguje.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 6. novembra 2019
reklama:
reklama:
reklama: