Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Horolezci našli v Andách lietadlo, ktoré bolo nezvestné 54 rokov!

Chile Missing Plane
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
In this Jan. 26, 2015 photo provided by Leonardo Albornoz, a group of Chilean mountaineers pose for a photo on what they say is the wreckage of a plane that crashed in the Andes 54 years ago, killing 24 people, including eight members of a professional soccer team, about 215 miles (360 kilometers) south of Santiago, Chile. The disappearance of the Douglas DC-3 carrying members of the top-division Chilean team Green Cross on April 3, 1961 was one of the great unsolved mysteries in the South American country and at the time stunned the sporting world. Expedition member Leonardo Albornoz told Chile's Channel 7 they're keeping the exact site secret to prevent looting. (AP Photo/Leonardo Albornoz)
reklama:
reklama:

Pri nešťastí zomrelo 24 ľudí vrátane 8 vrcholových čilských futbalistov

Čilskí horolezci objavili vrak lietadla, ktoré havarovalo v Andách pred 54 rokmi. Pri nešťastí zomrelo 24 ľudí vrátane 8 členov čílskeho futbalového tímu. Horolezci uviedli, že vrak lietadla našli vo výške približne 3200 metrov. Člen expedície Leonardo Albornoz povedal pre čílsku televíznu stanicu Channel 7, že horolezci miesto nálezu držia v utajení, pretože chcú zabrániť lúpeniu.

Zmiznutie lietadla Douglas DC-3 s čílskymi vrcholovými futbalistami tímu Green Cross 3. apríla 1961 bola jedna z nevyriešených záhad juhoamerickej krajiny a v čase havárie ohromilo športový svet. Futbalisti sa po zápase v Copa de Chile vracali do hlavného mesta Santiago. Leteli v dvoch lietadlách. Jedno pristálo v Santiagu a druhé zmizlo. Záchranári pátrali dlhé týždne po troskách lietadla, no bez úspechu. Jeho vrak sa nachádzal na inom mieste, ako sa predpokladalo.

Posledným prípadom zmiznutého lietadla je Boeingu 777 spoločnosti Malaysia Airlines, ktorý zmizol 8. marca 2014 za dodnes neobjasnených okolností počas letu z Kuala Lumpuru do Pekingu. Doteraz sa z lietadla nepodarilo nájsť ani jedinú trosku. Na palube lietadla bolo 239 osôb.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 9. februára 2015Zdroj SITA, © SITA 2015, SITA/AP
K téme
reklama:
reklama:
reklama: