Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezvratný osud? Skutočné príbehy ľudí, ktorí dočasne obišli svoju smrť – 2. časť

Nezvratnyosudtitulna2.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Určite mnohí poznáte sériu filmov s názvom Nezvratný osud (Final Destination), v ktorých sa skupinka ľudí zázrakom vyhne tragickým nehodám rôzneho typu a obídu tak svoju vopred určenú smrť. Poraziť smrť však nie je také jednoduché. Na tých, ktorí nehodu prežili, číhalo nebezpečenstvo na každom kroku. Počuli ste však o týchto skutočných príbehoch, ktoré sú z filmu Nezvratný osud ako vystrihnuté? V tomto článku vám prinášame ďalšie dva prípady.

Falošné šťastie

32 rokov po páde letu 216 z Evansville do Nashville bol svet ohromený príbehom Johanny Ganthaler a jej manžela. V novinách sa písalo, že pár zmeškal let 447 spoločnosti Air France z Rio de Janeira do Paríža. 1. júna 2009 Air France zažilo najväčšiu haváriu vo svojej histórii. Airbus A330, ktorého let manželský pár zmeškal, padol do Atlantického oceánu. Pri páde zahynulo všetkých 216 pasažierov a 12 členov posádky. Vyšetrovanie, ktoré malo odhaliť príčinu pádu, trvalo celé tri roky.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/9c/PKIERZKOWSKI_070328_FGZCP_CDG.jpg
Foto: www.imgur.com

O 2 týždne na to sa svetové média podelili o príbeh talianskeho páru, ktorý sa stal obeťou nešťastnej dopravnej nehody. Smrť Johannu dostihla v Kufsteine v Rakusku. Auto, ktoré žena šoférovala, narazilo do kamiónu. Jej manžel, ktorý haváriu prežil, začal informáciu o zmeškanom lete z Ria náhle popierať. Tvrdil, že v ten deň neplánovali letieť s Air France, ale s inou, španielskou spoločnosťou. Či je jeho tvrdenie pravdivé, alebo sa len snažil odbremeniť smrť svojej manželky, je otázne.

Https://birdinflight.com/world/20160706 final destination.html
Foto: www.imgur.com

Nešťastie v šťastí

6. júla 2013 kvôli niekoľkým chybám pilotov počas klesania a pristávania sa Boeing 777 spoločnosti Asiana Airlines zrútil na pristávaciu plochu na sanfranciskom medzinárodnom letisku. Keď lietadlo dopadlo na zem, odtrhol sa mu chvost a ľavý motor. Lietadlo sa kĺzalo ďalej, náhle ho však nadhodilo a otočilo o 360 stupňov. Na zemi sa šmýkalo ďalej, až kým konečne nezastavilo. Pravý motor sa vznietil a oheň sa začal šíriť smerom k trupu lietadla.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/c/c9/NTSBAsiana214Fuselage2.jpg
Foto: www.imgur.com

Zo všetkých 370 pasažierov, ktorí boli na palube, zahynuli len traja. Všetky tri obete boli čínskymi študentkami, ktoré cestovali na cirkevný kemp v USA. Dve z nich zomreli, keď ich náraz vyhodil zo sedadiel (experti neskôr usúdili, že ak by boli dievčatá pripútané, mohli by prežiť). Tretie dievča však pád prežilo a čakalo na príchod záchranárov. Šestnásťročná Ye Mengyuan ležala na vozovke 9 metrov od lietadla a bola pokrytá hasiacou penou. V tomto rozruchu ju bolo ťažké spozorovať. Jedno zo záchranárskych vozidiel ju prešlo počas cúvania len niekoľko minút po tom, čo prežila zrútenie lietadla. Študentka na mieste zomrela.

Https://birdinflight.com/world/20160706 final destination.html
Foto: www.imgur.com

Ďalšie prípady o neoblomnej smrti vám prinesieme už čoskoro.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 20. júla 2018Zdroj birdinflight.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: