Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Nezvratný osud? Skutočné príbehy ľudí, ktorí dočasne obišli svoju smrť – 6. časť

Nezvratnyosudtitulna6.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Určite mnohí poznáte sériu filmov s názvom Nezvratný osud (Final Destination), v ktorých sa skupinka ľudí zázrakom vyhne tragickým nehodám rôzneho typu a obídu tak svoju vopred určenú smrť. Poraziť smrť však nie je také jednoduché. Na tých, ktorí nehodu prežili, číhalo nebezpečenstvo na každom kroku. Počuli ste však o týchto skutočných príbehoch, ktoré sú z filmu Nezvratný osud ako vystrihnuté? V tomto článku vám prinášame posledné dva prípad.

Pád osobného lietadla

V roku 2011 sa otcovi a dcére z Texasu podarilo prežiť pád lietadla. O 4 roky na to sa im však osudným stala rovnaká udalosť. 70-ročný Elzie Bud Warren a jeho 52-ročná dcéra Phyllis Jean Ridings pilotovi výskumné lietadlo na leteckú šou v Temple v Texase. Kokpit sa však z ničoho nič začal plniť dymom. Lietadlo sa po páde len míľu od texaského letiska zmenilo na ohnivú guľu.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5d/Ravin_500_N654RA.jpg
Foto: www.imgur.com

Obaja boli členmi organizácie Experimental Aircraft Association a pilotovali podomácky vyrobené lietadlo Ravin 500, ktorým vo svete lieta menej než 20 ľudí.

V roku 2007 sa im zázrakom podarilo prežiť núdzové pristátie v pšeničnom poli po tom, čo im začal horieť motor taktiež doma vyrobeného lietadla. „Za svoj život vďačím Bohu a leteckým zručnostiam môjho otca,“ povedala dcéra v roku 2007 tesne po havárii. „Zachránil naše životy.“

Https://www.oddee.com/item_98802.aspx
Foto: www.imgur.com

Netušíme však, či ich o 4 roky na to opustil Boh alebo Elzieho letecké zručnosti, no tragédii sa už nevyhli. Možno ich len dostihla Smrť, ako to býva vo filmoch zo série Nezvratný osud.

Žena, ktorá prežila pád Dvojičiek

Https://www.oddee.com/item_98802.aspx
Foto: www.imgur.com

Keď 11. septembra 2001 teroristi strhli komplex World Trade Center, prezývaný taktiež Dvojičky, Hilda Yolanda Mayol mala dostatočné šťastie a ušla z prízemnej reštaurácie, kde pracovala. Spomínané šťastie však trvalo len dva mesiace.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a0/Twin_Towers NYC.jpg
Foto: www.imgur.com

Hilda bola cestujúcou na palube osudného letu 589 spoločnosti American Airlines, ktorý padol v jednej z mestských častí New Yorku. Na mieste zahynulo všetkých 260 pasažierov.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/Flight_587_NOAA_Photo_of_Crash_Site.jpg
Foto: www.imgur.com

26-ročná Hilda mierila domov do Dominikánskej republiky, kde si mala užiť svoju dovolenku so svojou mamou a svojimi dvoma deťmi. Tí však leteli domov 2 týždne skôr. Možno by si mali dávať pozor aj oni.

Https://en.wikipedia.org/wiki/American_Airlines_Flight_587#/media/File:Airbus_A300B4 605R,_American_Airlines_AN0201220.jpg
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 24. júla 2018Zdroj www.oddee.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: