Horor na Berkeley Square č. 50 – 3. časť

Zdieľať
Berkeleysquaretitulna3.jpg

Dom č. 50 na námestí Berkeley Square je známy taktiež ako najstrašidelnejší dom v Londýne. Táto budova je okrem iných prízrakom údajne domovom entity s menom „Nameless Horror“ (Bezmenný horor), hnedej hmoty nepravidelného a nejasného tvaru s chápadlami, ktorá dokáže vystrašiť človeka k šialenstvu, ale aj smrti.

Ďalšie obete

Ako sme už naznačili v predošlom článku, obetí bolo viac. Do domu zavítali dvaja námorníci – Edward Blunden a Robert Martin. Títo muži dorazili do Londýna na Štedrý večer, no keďže nemali peniaze na normálne ubytovanie, blúdili ulicami, až kým nenašli prázdnu budovu, v ktorej by prečkali noc. Keď navštívili námestie Berkeley Square, zbadali dom č. 50, ktorý bol podľa vzhľadu očividne opustený. Bohužiaľ sa rozhodli prenocovať práve v ňom.

Http://www.geograph.org.uk/photo/2504691

Námorníci sa zložili v spálni na druhom poschodí. Martin rýchlo zaspal, avšak Blunden bol rozrušený a vystrašený, pretože celý večer počul na chodbe kroky. Zanedlho sa otvorili dvere a do izby vstúpila temná a beztvárna bytosť. Blunden, snažiac sa nájsť nejakú provizórnu zbraň, schmatol kutáč z kozubu.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the horror of 50 berkeley square

Hluk zobudil jeho spoločníka, ktorý zbadal obrovské chápadlo, zvierajúce druhého námorníka. Martin využil príležitosť a zo spálne utiekol, zbehol po schodoch a následne von z prekliatej budovy. Vonku narazil na policajnú hliadku, ktorej rozpovedal, čo sa stalo.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the horror of 50 berkeley square

Keď sa vrátili na miesto činu, Blundena našli vonku na chodníku. Námorník musel buď vyskočiť, alebo byť vyhodený cez okno na druhom poschodí. Ďalšie verzie hovoria, že bol Blunden zdrogovaný a utekajúc z domu zomrel od strachu. O čosi brutálnejšia a krvavejšia legenda hovorí, že jeho telo bolo nájdené rozštvrtené v pivnici alebo nabodnuté na hrotoch vonkajšieho oplotenia.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the horror of 50 berkeley square

Dom č. 50 dnes

Príbehy o strašidelnom dome kolovali medzi ľuďmi ďalej, a to najmä od odvážlivcov alebo bláznov, ktorí sa odhodlali skúmať zákutia domu č. 50 na Berkeley Square. Čoskoro však bola budova znova obývaná, tentoraz spoločnosťou Maggs Bros – miestnym antikvariátom. V tejto budove sídlili už od roku 1937 a nikdy nehlásili žiadne výrazné nepokoje. Obsluha niekedy počula čudné zvuky, prichádzajúce z vyšších poschodí, no nikdy sa neodvážili skúmať ich zdroj.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the horror of 50 berkeley square

Nie tak kvôli strachu z vyšších poschodí, ako skôr z toho, že to nemali povolené. Polícia tam totižto umiestnila varovnú značku, ktorá zakazuje prístup do vyšších poschodí alebo ich akékoľvek využívanie.
O budove a jej prízrakoch koluje nielen na internete mnoho ďalších príbehov, v týchto článkoch sme sa však rozhodli oboznámiť vás s tými najzaujímavejšími. Ak by to bolo povolené, odvážili by ste sa vstúpiť na povalu domu č. 50?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom