Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Horor na Berkeley Square č. 50 – 2. časť

Berkeleysquaretitulna2.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Dom č. 50 na námestí Berkeley Square je známy taktiež ako najstrašidelnejší dom v Londýne. Táto budova je okrem iných prízrakom údajne domovom entity s menom „Nameless Horror“ (Bezmenný horor), hnedej hmoty nepravidelného a nejasného tvaru s chápadlami, ktorá dokáže vystrašiť človeka k šialenstvu, ale aj smrti.

V predošlom článku sme vás oboznámili s ranou históriou tohto domu, jej preludmi a prvými obeťami, ktoré v budove našli svoju smrť. Neboli však zavraždení a nezomreli ani na chorobu. Skonali z neúnosnej dávky strachu, ktorou ich dom zahrnul.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the horror of 50 berkeley square
Foto: www.imgur.com

Predohra k teroru

Keď v dome č. 50 žil britský premiér George Canning, zažíval a niekoľkokrát nahlásil čudné zvuky, prichádzajúce z najvyšších poschodí, no nikdy nenarazil na už v predošlej časti spomínaný hnedý prízrak, prezývaný „Nameless Horror“. Na druhej strane, najvyšším poschodiam a podkroviu sa veľmi usilovne vyhýbal.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:George_Canning_by_Richard_Evans_ _detail.jpg
Foto: www.imgur.com

Obydlie bolo neskôr prenajímané starej žene, ktorá v dome zomrela vo veku 90 rokov. Na rozdiel od ostatných bola jej smrť prirodzená. V roku 1885 bola budova odkúpená mužom menom Viscount Bearsted, ktorý dom následne prenajal mužovi, ktorý bol známy ako pán Mayers. Pán Mayers sa mal ženiť a nechal dom kompletne zariadiť a vybaviť nábytkom, keďže očakával príchod rodiny. Nanešťastie, nastávajúca manželka od neho utiekla tesne pred svadbou.

Http://www.geograph.org.uk/photo/2504691
Foto: www.imgur.com

Po tomto rozchode upadol Mayers do hlbokých depresií, počas ktorých trávil celé dni zamknutý v podkroví, kde pomaly, ale isto strácal zdravý rozum. Vychádzal iba počas nocí, no nakoniec ho depresie premohli a už ho nikdy nikto živého nevidel.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sophie_Snyder_Berkeley_Square.jpg
Foto: www.imgur.com

Už v týchto časoch bol dom č. 50, kvôli mnohých prípadom úmrtí a zjavení duchov, ale aj kvôli jeho upadajúcemu stavu, známy ako „Strašidelný dom“ na Barkeley Square.
V roku 1887 sa dom znova vyprázdnil a kvôli svojmu stavu a reputácii sa nenašiel nikto, kto by sa doň nasťahoval. Našťastie pre dom, do obydlia sa neskôr nasťahovali ďalšie 2 obete, a to dvaja námorníci – Edward Blunden a Robert Martin, ktorých dostihol strašný osud.

O ich príbehu sa dočítate v ďalšej časti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 14. apríla 2018Zdroj www.theparanormalguide.com , © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: