Horor na Berkeley Square č. 50 – 2. časť

Zdieľať
Berkeleysquaretitulna2.jpg

Dom č. 50 na námestí Berkeley Square je známy taktiež ako najstrašidelnejší dom v Londýne. Táto budova je okrem iných prízrakom údajne domovom entity s menom „Nameless Horror“ (Bezmenný horor), hnedej hmoty nepravidelného a nejasného tvaru s chápadlami, ktorá dokáže vystrašiť človeka k šialenstvu, ale aj smrti.

V predošlom článku sme vás oboznámili s ranou históriou tohto domu, jej preludmi a prvými obeťami, ktoré v budove našli svoju smrť. Neboli však zavraždení a nezomreli ani na chorobu. Skonali z neúnosnej dávky strachu, ktorou ich dom zahrnul.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the horror of 50 berkeley square

Predohra k teroru

Keď v dome č. 50 žil britský premiér George Canning, zažíval a niekoľkokrát nahlásil čudné zvuky, prichádzajúce z najvyšších poschodí, no nikdy nenarazil na už v predošlej časti spomínaný hnedý prízrak, prezývaný „Nameless Horror“. Na druhej strane, najvyšším poschodiam a podkroviu sa veľmi usilovne vyhýbal.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:George_Canning_by_Richard_Evans_ _detail.jpg

Obydlie bolo neskôr prenajímané starej žene, ktorá v dome zomrela vo veku 90 rokov. Na rozdiel od ostatných bola jej smrť prirodzená. V roku 1885 bola budova odkúpená mužom menom Viscount Bearsted, ktorý dom následne prenajal mužovi, ktorý bol známy ako pán Mayers. Pán Mayers sa mal ženiť a nechal dom kompletne zariadiť a vybaviť nábytkom, keďže očakával príchod rodiny. Nanešťastie, nastávajúca manželka od neho utiekla tesne pred svadbou.

Http://www.geograph.org.uk/photo/2504691

Po tomto rozchode upadol Mayers do hlbokých depresií, počas ktorých trávil celé dni zamknutý v podkroví, kde pomaly, ale isto strácal zdravý rozum. Vychádzal iba počas nocí, no nakoniec ho depresie premohli a už ho nikdy nikto živého nevidel.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Sophie_Snyder_Berkeley_Square.jpg

Už v týchto časoch bol dom č. 50, kvôli mnohých prípadom úmrtí a zjavení duchov, ale aj kvôli jeho upadajúcemu stavu, známy ako „Strašidelný dom“ na Barkeley Square.
V roku 1887 sa dom znova vyprázdnil a kvôli svojmu stavu a reputácii sa nenašiel nikto, kto by sa doň nasťahoval. Našťastie pre dom, do obydlia sa neskôr nasťahovali ďalšie 2 obete, a to dvaja námorníci – Edward Blunden a Robert Martin, ktorých dostihol strašný osud.

O ich príbehu sa dočítate v ďalšej časti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom