Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Inšpiratívne! Táto rodina žije už tri roky za polárnym kruhom v takto vybavenom dome

Solar geodesic dome solardome norway coverimage.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
vimeo.com
reklama:
reklama:

Hjertefølger znamená v nórčine niečo ako nasledovateľ srdca. No a rodina Hjertefølgerovcov si toto meno právom zaslúži. Šesťčlenná rodina sa v roku 2013 rozhodla presťahovať za polárny kruh. A takto si tam vo svojom ekologickom domčeku žijú…

Rodina si za polárnym kruhom postavila trojposchodový dom s piatimi spálňami, ktorý nájdete na ostrove Sandhornøya ležiacom 1000 kilometrov severne od Osla.

https://vimeo.com/151048885
vimeo.com

Vytvorili si dom, ktorý je ukrytý v pologuli vytvorenej z trojuholníkov. Dom je vytvorený z rôznych organických materiálov vrátane piesku, vody, hliny.

https://vimeo.com/151048885
vimeo.com

Unikátny tvar drží teplo a chráni svojich obyvateľov pred vetrom a nepriaznivým počasím.

https://vimeo.com/151048885
vimeo.com

Tiež kryje záhradku, v ktorej si rodinka pestuje ovocie a zeleninu. No a dom ponúka aj niečo na nezaplatenie – ohromný výhľad na polárnu žiaru a okolitú nedotknutú divokú prírodu.

Dom vraj dýcha neopakovateľnou atmosférou a údajne je naplnený dokonalým pokojom a mierom. A to je krásna odmena za to, že rodina nasledovala svoje srdce.

Pozrite si video. Takto si rodina v dome žije.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 3. januára 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: