Jašterí muž z Lee County, ktorý by mohol byť potomkom dinosaurov

Zdieľať
Jasterimuztitulna.jpg

Písal sa 29. jún 1988 a mladý muž menom Christopher Davis cestoval domov na svojom aute. Vtom však dostal defekt a bol nútený auto odstaviť pri krajnici cesty. Len čo vymenil prasknutú pneumatiku, Christopher za sebou začul čudný zvuk. Keď sa otočil, zostal šokovaný a na smrť vydesený. „Pozrel som sa za seba a zbadal niečo, čo bežalo cez polia priamo na mňa. Zhruba 20 metrov odo mňa som videl dve červené svietiace oči.“

Jašterí muž

V spomínaný deň sa mladý muž menom Christopher Davis vracal domov po ťažkej nočnej šichte, keď bol prinútený zastaviť svoje auto na krajnici blízko oblasti prezývanej Scape Ore Swamp v Lee County štátu Južná Karolína. Štrnásť dní po desivej udalosti sa kvôli otcovmu naliehaniu, aby sa o príbeh podelil, rozhodol tento zážitok nahlásiť šerifovi menom Liston Truesdale.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the lizard man of lee county

Zážitok opísal ako stretnutie s dva metre vysokým zeleným tvorom, ktorý mal na každej ruky tri prsty. Keď si celý zdesený sadol do auta a dupol na plyn, bytosť údajne vyskočila na kapotu a aj napriek vysokej rýchlosti sa jej držala ako kliešť. Príšera sa na Christophera pozerala cez čelné sklo auta, zatiaľčo mladý muž kľučkoval zo strany na stranu, snažiac sa bytosť zhodiť na zem. V istej chvíli sa mu príšeru podarilo striasť z auta, čo mladý muž využil a dupol na plyn ešte viac. Keď ho šerif Truesdale poprosil, aby bytosť nakreslil, Christopher mu ukázal obrázok niečoho, čo pripomínalo obrovského jašterieho muža, kráčajúceho po dvoch nohách.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the lizard man of lee county

Ďalšie prípady

Prekvapený a ohúrený šerif Truesdale sedemnásťročnému študentovi strednej školy a jeho príbehu uveril, pretože sa v blízkej oblasti začali diať podivuhodné udalosti ešte pred jeho hlásením. Policajní príslušníci vyšetrovali prípad poškodeného auta v malej komunite Browntownu. Auto sa zdalo byť cieľom bizarnej formy vandalizmu. Blatníky boli odtrhnuté, bočne dvere boli poškrabané a dorezané, predná kapota bola celá dolámaná, anténa ohnutá a niektoré drôty z motora boli doslova vytrhnuté.

Ďalšie vyšetrovanie ukázalo, že niektoré časti blatníka boli požuté, čo viedlo k teórii, že sa o škody na aute postaralo nejaké zviera. Na mieste sa taktiež našli nejasné stopy, ktoré sa nachádzali aj na aute, a chumáče červenkastých vlasov alebo srsti.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d1/Bond_swamp_national_park.jpg

Čoskoro sa v oblasti začali objavovať ďalšie rovnako poškodené autá a miestni začali hlásiť, že videli vysokého jašterieho muža, ktorý sa poneviera v okolitej oblasti a v močariskách blízko Bishopville. Miestna polícia bola bezradná, no jej členovia verili, že páchateľom je skôr medveď a nie čudesná jašteria bytosť, pobehujúca na dvoch nohách. Podľa tvrdení boli počas skúmania a vyšetrovania zničených vozidiel nájdené a odliate stopy chodidiel s troma prstami, ktoré merali na dĺžku 35 centimetrov. Údajne však bolo polícii nariadené, aby tieto stopy neposielali na ďalšie štúdie.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the lizard man of lee county

Čoskoro bola oblasť zaplavená zvedavými turistami a poľovníkmi, keďže miestna rádiová stanica ponúkla človeku, ktorý bytosť chytí živú, odmenu $1,000,000. Frekvencia a počet svedectiev však začali slabnúť a príšera nebola videná až do októbra 2005, keď istá žena prišla na políciu s tvrdením, že blízko svojho domu v oblasti močiarov Scape Ore Swamp videla dvoch jašterích mužov.

O tri roky neskôr prišlo na políciu hlásenie od páru, ktorí našiel svoje auto zničené po podobnom útoku, aké sa v oblasti vyskytovali pred dvadsiatimi rokmi. Dvojici navyše zmizli mačky a ich postele boli poškrabané a roztrhané. Na mieste sa našli stopy krvi a v oblasti sa znova začalo vo veľkom rozprávať o návrate jašterieho muža. Stopy a dôkazy z miesta činu však boli odobraté a otestované, čím sa zistilo, že patrili psovi. Napriek tomu sa nájdu ľudia, ktorí dodnes veria, že v oblasti Scape Ore Swamp naozaj žije záhadný a nebezpečný jašterí muž.

Https://pixnio.com/nature landscapes/wetlands and swamps/wooden swamps and drainages

Potomok dinosaurov?

V priebehu rokov uzrela svetlo sveta veľmi čudná, no zaujímavá teória, ktorá, ak má vedeckú hodnotu, by mohla potvrdiť alebo aspoň podporiť existenciu jašterích ľudí. V roku 1982 sa paleontológ menom Dale A. Russell podelil o teóriu, ktorá hovorí o istom druhu vysoko inteligentných dinosaurov s názvom Troodon. Podľa neho mohli tieto dinosaury prežiť ich katastrofálne vyhynutie pred 65 miliónmi rokov a vyvinúť sa v Reptoidov, druh inteligentných bytosti, podobných ľuďom. Ich predpokladaný vzhľad sa takmer identicky podobá tomu, ktorý opisovali svedkovia po stretnutí jašterieho muža.

Https://www.flickr.com/photos/futuredu/19841625821
Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom