Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Je to tu! Markíza predaná. Novým majiteľom je známy miliardár, získať ju však môže ešte Penta

Markízú kúpil známy miliardár
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Markízú kúpil známy miliardár Foto: TV Markíza
reklama:
reklama:

Markíza bude mať čoskoro nového majiteľa. Spoločnosť CME, ktorá vlastní okrem slovenskej televízia aj českú Novu totiž prešla do rúk známeho miliardára. V vedeľu večer oznámila spoločnosť PPF Group boháča Petra Kellnera, že prostredníctvom dcérskych spoločností podpísala dohodu o plnom prevzatí skupiny, ktorá televízie vlastní. Okrem Slovenska a Česka pritom ide aj o televízie v Rumunsku, Bulharsku, či Slovinsku.

„Nákupom spoločnosti CME, respektíve jej mediálnych aktivít v piatich európskych krajinách, sledujeme predovšetkým cieľ doplniť náš telekomunikačný biznis v strednej a východnej Európe. Chceme využiť synergie medzi tvorbou mediálneho obsahu a jeho distribúciou. Našim motívom je teda predovšetkým rozvíjanie telekomunikačného a mediálneho byznysu. CME je dobre fungujúca spoločnosť a po jej prevzatí neplánujeme žiadne unáhlené zásahy do jej fungovania,“ znie stanovisko PPF.

Otázkou však je, či si ponechá aj samotnú Markízu na Slovensku. V televíznych kuloároch sa totiž hovorí už niekoľko rokov o veľkom záujme Penty, ktorá Markízu chcela kúpiť niekoľkokrát, no z dohody vždy zišlo. Kellner tak môže po odklepnutí celého obchodu niektoré pobočky výhodne predať iným skupinám. Aj jeho transakciu pritom ešte musí odobriť Európska komisia a národní regulátori, rovnako potrebuje aj súhlas akcionárov spoločnosti CME. Koľko nákup televízií Kellnera stál, ani jedna zo strán neprezradili.

V prípade Markízy však nie je Penta jediným záujemcom. Ďalším v poradí má byť aj osobný kamarát Roberta Fica a jeden z najbohatších ľudí na Slovensku Miroslav Výboh. Či to tak bude, je hudbou budúcnosti, keďže celá kúpa bude uzatvorená najskôr v polovici budúceho roka.

Nový majiteľ Markízy a českej Novy Petr Kellner

Petr Kellner
Petr KellnerFoto: PPF
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor steDátum 28. októbra 2019
reklama:
reklama:
reklama: