Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Totálne poníženie Joža Ráža a Elánu: Takúto nakladačku dlho nedostal

HUDBA: Skupina Elán
SITA/AP
reklama:
reklama:

Myslel si ako zaboduje a opäť sa dostane na vrchol predajnosti a hitparád, no zažíva jedno sklamanie za druhým. Reč je o legende slovenskej hudby Jožovi Rážovi a jeho kapele Elán. Ich najnovšie cédečko a celkovo hudba totiž dostávajú jednu ranu za druhou. Po trápnom klipe Bulvárne krysy prišla nakladačka v podobe recenzií. A tie sú absolútne katastrofálne.

Nielenže Elán a Ráža nechcú hrať rádiá, ich album je zdá sa poriadnym prepadákom. Medzi recenzentami sa zatiaľ nenašiel nikto, kto by ich novú hudbu čo i len trošku pochválil. Jindřich Göth – redaktor kultúrnej rubriky pre český renomovaný portál idnes.cz, totiž ich najnovší počin doslova zvozil pod čiernu zem. V celkovej recenzii im dal smiešnych 10 percent a je treba povedať, že viac percent v minulosti získala za svoje piesne aj taká Britney Spears. Ako hodnotia odborníci hudbu Elánu, ktorú si kedysi pospevovali stovky tisíc fanúšikov?

„Ťažko povedať, nakoľko možno brať vážne tvorbu kapely, na ktorej čele stojí človek, z ktorého v rozhovoroch z poslednej doby padajú slová a vety, nad ktorými možno prinajmenšom neveriacky krútiť hlavou. Ponechajme bokom politiku, o tú teraz nejde, hoci sa Jožo Ráž v tomto ohľade už niekoľkokrát vyjavil veľmi kontroverzne. Ale čo hudba?“ začína recenziu redaktor. Ten na kapele rozhodne nenechal jednu nitku suchú. Ak si toto Ráž prečíta, rozhodne ho tieto slová nenechajú chladným. Predsalen si myslel, že najnovší album Elánu poriadne zamieša kartami na československej hudobnej scéne. Zdá sa však, že opak bude pravdou.

„Vráťme sa na zem. Elán naozaj nie je najúžasnejšia česko – slovenský kapela všetkých čias, ako sa jej líder Jožo Ráž domnieva. Nikdy ňou nebola, jej uhladený a za každú cenu ľúbivý poprock mal možno v dobách 80 rokov pre istú časť ľudí určitý pôvab, ale počúvať ich aktuálny album Najvyšší čas je utrpenie. Kde začať?“ pokračuje recenzent. „Napríklad unaveným a znudeným Rážovým prejavom, z ktorého cítiť, že spieva len preto, aby spieval. Samozrejme, nedá sa očakávať, že v 64 rokoch bude mať spevácku formu, ako pred rokmi, ale snáď by nemusel tak okato dávať najavo, že ho pobyt za mikrofónom otravuje a nebaví,“ sú slová, ktoré bez okolkov píše vo svojom článku redaktor.

Neskôr ešte pritvrdzuje a opisuje aj samotný album a hudbu, ktorá je podľa jeho slov „bezkrvná a upachtená, snažiaca sa vytvoriť hit z niečoho, kde skrátka nie je žiadny nápad“. Rovnako hovorí o tom, že pár svetlých momentov sa tu nájde, ale len vtedy, keď „Ráž stíchne a spevu sa ujme niekto iný“. Nuž takýto náklad za svoju hudbu zrejme ani samotný spevák nečakal. Ich cédečko a nové piesne sú jednoducho prúserom. Nielen po vizuálnej stránke, kedy klip Bulvárne krysy dostal poriadne spŕšku kritiky, ale aj po tej hudobnej, ktorá nie je nič moc…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

reklama:
reklama:
reklama: