Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

To je vynález! Študent vymyslel stroj, ktorý dokáže premeniť plastové fľaše na šaty!

Horizon33_2014-10-20_14-39-21
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Rumunský študent Apor Kovács vymyslel prístroj, ktorý je schopný premeniť plastové fľaše na oblečenie, aké si vyberieš! Zariadenie s názvom PETE by sa podľa Apora mohlo v budúcnosti stať súčasťou každej domácnosti.

Celý nápad vznikol po tom, čo 23-ročný študent videl množstvo plastových fliaš v delte Dunaja. Sezóna dažďov totiž naplavila odpad a pohľad na niečo také vyvoval v Aporovi túžbu to zmeniť. Hľadal preto možnosť využitia plastových fliaš v domácnostiach. Nápad prístroja, ktorý by fľaše premenil na oblečenie je fascinujúci.

Fungovali by to tak, že si vyberieš typ oblečenia, jeho strih a farbu a prístroj ti ukáže, koľko fliaš na to bude treba. Následne premení fľašky na polyester a vytlačí hotové šaty. Podľa informácií na stránke electroluxdesignlab.com sa v júni študent stretol s odborníkmi na 3D tlačiarne. Tí mu potvrdili, že nápad by sa dal zrealizovať, no prístroj bude musieť roztopiť fľaše už pri teplote okolo 200 stupňov.

Ak sa mu to podarí, bude to celkom šikovná vecička, čo povieš?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 20. októbra 2014Zdroj Peja S. , © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., youtube.com, video: youtube.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: