Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Klamári, ktorí sa pokúšali profitovať z mŕtvych 1. časť

Befunky collagedd 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Svet je plný klamárov, podvodníkov a výmyselníkov. Niektorí riskujú vlastné životy, iní profitujú z toho, že vedia využiť tých, ktorí sa brániť nemôžu- mŕtvych.

Emily Grant Hutchings

Keď noví spisovatelia dostanú od vydavateľov len samé odmietnutia, majú pocit, že nikdy nedostanú knižnú zmluvu. Akokoľvek šialene to vyzerá a znie, na začiatku 20. storočia viacerí spisovatelia tvrdili, že komunikovali so slávnymi mŕtvymi autormi prostredníctvom Ouija tabuľky. Jednou z týchto klamárok je aj Emily Grant Hutchings. V roku 1917 napísala knihu s názvom Jap Herron: A Novel Written from the Ouija Board. Tvrdila, že s ňou komunikoval duch slávneho Marka Twaina a požiadal ju, či jej môže nadiktovať nový román z hrobu. Zdalo sa však, že jeho duch stratil svoj povestný pisateľský cit. The New York Times publikoval na knihu nevábne recenzie. Vlastníci práv duševného vlastníctva Marka Twaina žalovali vydavateľa, ktorý knihu vydal, takže musel zastaviť tlač a predaj nových kópií románu. Hoci kniha nezískala veľký úspech, aj tak bola recenzovaná v The New York Times a Emily z rozruchu okolo knihy dokázala získať peniaze. Knihu je možné nájsť na Google books.

10 emily grant hutchings.jpg
listverse.com

Brian Adams

Brian bol 56-ročný nezamestnaný muž, ktorý žil so svojou staršou matkou Janell a svojím synom v Green Cove Springs na Floride. Všetci žili z dávok, ktoré dostávala Janell. V roku 2014 však Janell zomrela. Keby Brian nahlásil jej smrť, prišiel by o všetky peniaze a so synom by nemali z čoho žiť. Takže syna presvedčil, aby mu pomohol vykopať na záhrade hrob, kde uložili telo nebohej Janell. Každý mesiac teda dostávali ďalšie dávky na jej meno. Brian peniaze ukladal na Janellyn účet a potom ich previedol na svoje meno. Trvalo to dosť dlho, tak sa mu podarilo nazbierať 35 345 dolárov. Jedného dňa však Brianova dcéra Brittanie konfrontovala svojho otca kvôli tomu, ako je možné, že nezamestnaný dokáže žiť na slušnej úrovni. Prezradil jej tajomstvo a Brittanie nestrácala čas a otca udala. Brian dostal 12 mesiacov väzenia.

9a brian adams.jpg
listverse.com

Renee Bowman

V USA si môžu ľudia domov zobrať opustené deti, opatrovať ich a dostávať mesačne šeky na ich výdavky. V Marylande môžu pestúni dostať až 800 dolárov mesačne za jedno dieťa. Renee súhlasila, že sa bude starať o tri dievčatá, z ktorých dve boli sestry unikajúce z rodiny, kde boli zneužívané. Renee dostávala mesačne 2400 dolárov od vlády, aby boli pokryté výdavky za nájom, jedlo a starostlivosť. V roku 2009 jedno z jej dievčat vyskočilo z okna doma a rozbehlo sa k susedom po pomoc. Sedemročné dievča sa najskôr muselo upokojiť, aby povedalo, čo sa deje. Ukázalo sa, že Renee zneužívala a nekŕmila toto malé dievča, ale to nebolo to najhoršie. Sestra tohto dievčaťa a tretie osvojené dieťa už neboli nažive. Telá dievčat skrývala v mrazničke, ktorú so sebou prenášala vždy, keď sa sťahovala. Jedno dievča nechala nažive len pre to, aby sa nikomu nezdalo podozrivé, že z domu nepočuť detské hlasy.

Renee bowman 2.jpg
murderpedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 19. augusta 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: