Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Klamári, ktorí sa pokúšali profitovať z mŕtvych 2. časť

2a arafa nassib going to court 1.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Svet je plný klamárov, podvodníkov a výmyselníkov. Niektorí riskujú vlastné životy, iní profitujú z toho, že vedia využiť tých, ktorí sa brániť nemôžu- mŕtvych.

Albert Houghton Pratt

V roku 1918 Albert napísal knihu s názvom My Tussle with the Devil and Other Stories by O. Henry´s Ghost. Hneď na prvej strane sa Pratt zaoberá skeptikmi, o ktorých vie, že budú knihu čítať.

Tvrdí, že ak sa nezdá, že je príbeh napísaný v rovnakom štýle, aký mal slávny O. Henry, je to preto, že v záhrobí sa jeho štýl zmenil a dozrel. Pratt patril k tým spisovateľom, ktorí tvrdili, že pomocou Ouija tabuľky komunikovali s mŕtvymi spisovateľmi. Existuje veľmi málo informácií o tom, ako verejnosť reagovala na jeho knihu a aké mala ohlasy. Pratt napísal aj niekoľko ďalších publikácií, vrátane knihy o mystike. V roku 1992 The New York Times oznámil, že Pratt bol násilne vysťahovaný z domu v New Jersey, pretože nesplácal hypotéku. Takže z knihy, na ktorej spolupracoval s duchom slávneho autora, asi veľa nezískal.

3a ouija board 670333478.jpg
listverse.com

Arafa Nassib

V roku 2017 bola zatknutá 48-ročná žena Arafa Nassib… hlavne kvôli tomu, že mala byť mŕtva. Spolu so svojím 18-ročným synom Adilom Kasim zosnovali podvod. Na Arafu vzali veľkú poistnú zmluvu na životné poistenie. Rodina žila v Anglicku, hoci pôvodne pochádzali z Tanzánie a práve počas návratu z rodnej krajiny späť do Anglicka mala Arafa zomrieť na ostrove Zanzibar. Plán fungoval a Adil dostal 136000 libier. Vrátil sa do Anglicka sám a všetkým povedal o smrti svojej matky. Všetko fungovalo dokonale, až kým sa Arafa nepokúsila vrátiť za synom. Na pasovej kontrole sa zistilo, že Arafa je považovaná za mŕtvu, takže ju zadržala polícia na letisku. Keby sa Arafa po zvyšok svojho krásneho života zdržiavala len na krásnom ostrove, podvod by im prešiel a z peňazí by mohli žiť bezstarostné životy.

2a arafa nassib going to court.jpg
listverse.com

The Manchester Frauds

GoFundMe je stránka určená na získavanie finančnej pomoci pre ľudí v núdzi. Kým bol v máji 2017 svet otrasený z teroristických útokov neďaleko koncertu Ariany Grande v Manchestri, pri ktorom prišlo o život 22 ľudí, našli sa aj podvodníci, ktorí z toho chceli profitovať. Čoskoro sa tak na GoFundMe objavili viaceré odkazy na zbierku peňazí pre rodiny obetí bombardovania v Manchestri. Veľa ľudí si však tieto peniaze poslalo na svoj účet a tak zamestnanci tejto stránky nepretržite pracujú na odstránení a pozastavení podvodných účtov.

1 manchester memorial.jpg
listverse.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 20. augusta 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: