Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Korowai – jeden z posledných kmeňov na zemi, ktorý praktizuje kanibalizmus

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.smithsonianmag.com

Papua-Nová Guinea je štát s obrovskou kultúrnou a biologickou rozmanitosťou. Na tomto mieste hlboko v džungli žije kmeň Korowai. Jeho členovia sa navzájom zabíjajú a potom jedia, no nepovažujú sa za kanibalov. Za všetko môžu totiž čarodejnice khakhua.

Khakhua sa zjavuje v podobe mužského príbuzného alebo priateľa osoby, ktorú chce zabiť. Khakhua požiera vnútornosti svojej obete, kým spí. Aby obeť nepocítila ubúdajúce vnútornosti, tak khakhua nahradzuje jej vnútornosti popolom. Khakhua zabije svoju obeť až tým, že jej do srdca vystrelí magický šíp.

Predtým, ako príslušník kmeňa napadnutý khakhuou zomrie, tak väčšinou stihne svojej rodine pošepkať meno muža, ktorý je khakhua. Potom nasleduje chytenie tejto čarodejnice v prestrojení, ktorú potom zabijú. Jej telo rozporcujú a uvaria zabalené v banánových listoch nad parou žeravých kameňov položených do rieky. Zjedením mäsa khakhue domorodci ukončia svoj rituál pomsty.

www.smithsonianmag.com

Jeden člen kmeňa porovnal chuť ľudského, pre nich čarodejníckeho mäsa, k mladému kazuárovi. Kazuár je vták podobný pštrosovi, ktorý sa vyskytuje v Papui-Novej Guinei.

Podľa vlastných slov sa tento kmeň nepovažuje za kanibalov, pretože jedia čarodejnice khakhua, nie ľudí.

www.smithsonianmag.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 7. februára 2018Zdroj www.smithsonianmag.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.