Korowai - jeden z posledných kmeňov na zemi, ktorý praktizuje kanibalizmus

Zdieľať

Papua-Nová Guinea je štát s obrovskou kultúrnou a biologickou rozmanitosťou. Na tomto mieste hlboko v džungli žije kmeň Korowai. Jeho členovia sa navzájom zabíjajú a potom jedia, no nepovažujú sa za kanibalov. Za všetko môžu totiž čarodejnice khakhua.

Khakhua sa zjavuje v podobe mužského príbuzného alebo priateľa osoby, ktorú chce zabiť. Khakhua požiera vnútornosti svojej obete, kým spí. Aby obeť nepocítila ubúdajúce vnútornosti, tak khakhua nahradzuje jej vnútornosti popolom. Khakhua zabije svoju obeť až tým, že jej do srdca vystrelí magický šíp.

Predtým, ako príslušník kmeňa napadnutý khakhuou zomrie, tak väčšinou stihne svojej rodine pošepkať meno muža, ktorý je khakhua. Potom nasleduje chytenie tejto čarodejnice v prestrojení, ktorú potom zabijú. Jej telo rozporcujú a uvaria zabalené v banánových listoch nad parou žeravých kameňov položených do rieky. Zjedením mäsa khakhue domorodci ukončia svoj rituál pomsty.

https://www.smithsonianmag.com/travel/sleeping-with-cannibals-128958913/?page=3

Jeden člen kmeňa porovnal chuť ľudského, pre nich čarodejníckeho mäsa, k mladému kazuárovi. Kazuár je vták podobný pštrosovi, ktorý sa vyskytuje v Papui-Novej Guinei.

Podľa vlastných slov sa tento kmeň nepovažuje za kanibalov, pretože jedia čarodejnice khakhua, nie ľudí.

https://www.smithsonianmag.com/travel/sleeping-with-cannibals-128958913/?page=3

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom

Podobné články