Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kto sa hrá, nerobí neplechu. Ako spríjemniť domáci program pre celú rodinu a zabaviť deti?

Playstation bol v čase karantény skvelou voľbou na zahnanie nudy
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Playstation bol v čase karantény skvelou voľbou na zahnanie nudy FOTO: archív NAJKY
reklama:
reklama:

Doma je navarené, upratané, prípadné veci do práce vybavené. Deti dokončujú svoje školské povinnosti a žiadajú si vašu pozornosť. Potrebujete rýchly plán, ako ich zabaviť. A seba tiež, každodenný domáci program už začína byť trochu stereotypný. Na internete nájdete množstvo zaujímavých tipov, ako v súčasnosti tráviť spoločný čas doma, ale čo tak skúsiť niečo nové?  

Ak máte doma školáka, spoločné učenie a dozor nad školskými úlohami je teraz nevyhnutnou súčasťou takmer každého dňa. Rodičom sa v domácej príprave snažia pomôcť aj vzdelávacie programy v televíznom vysielaní a na internete. Ale deti sa potrebujú aj zabaviť, preto treba vymýšľať stále nové spôsoby, ako si môžu oddýchnuť od školských povinností.

Hrať každý deň stolné hry alebo karty časom omrzí vás aj deti. Prečo nevyskúšať niečo nové, vďaka čomu sa zabavíte a niečo naučíte vy aj vaše ratolesti? Zaobstarať si hernú konzolu už dávno neznamená, že na nej deti trávia hodiny času bojom so zákernými zloduchmi. S PlayStation 4 sa môže zahrať celá rodina, a to veľmi jednoducho. Vezmite do ruky herné ovládače (DualShock 4), alebo svoj smartfón a jazda sa môže začať. Pripravte si občerstvenie, zaberte svoje obľúbené miesto na sedačke a vydajte sa v ústrety neobmedzenej zábave.  

Vyzvite rodinu na súboj

Platforma Playlink ponúka hry, ku ktorým vám stačí akýkoľvek smartfón. Stačí len stiahnuť príslušnú hernú aplikáciu a vyzvať všetkých členov rodiny. Vyskúšajte napríklad zábavnú vedomostnú hru Knowledge is Power, kde odpovedáte na otázky zo zvolených oblastí (hudba, filmy, zvieratá a pod.). V priebehu hry môžete tomu najlepšiemu znepríjemňovať jeho odpovedanie rôznymi škodiacimi útokmi. Vďaka tomu má aj ten doposiaľ najhorší hráč šancu vo finálovom kole preskočiť všetkých ostatných. 

Ak sa chcete s rodinou zabaviť a zároveň jeden druhého trochu preklepnúť, zvoľte hru That’s You! Dozviete sa, čo si o vás myslia ostatní členovia rodiny a na odpovede ostatných môžete aj staviť. Viete predsa, že na otázku: „Kto je najväčší jedák?“ odpovedia všetci: „Jasné, že ocino.“ Alebo nie? Ak máte náladu skôr na niečo rýchlejšie, zvoľte Frantics s pätnástimi alebo Chimparty s osemnástimi bláznivými minihrami, v ktorých musíte skákať, plávať, behať alebo maľovať. 

V hre o varení Overcooked 2 si potom môžete v obývačke vyskúšať také vlastné Áno, šéfe! Takmer na vlastnej koži. Jeden krája cibuľu, ďalší smaží na panvici, niekto musí pripraviť prílohu. Zladiť spoločne jednotlivé kroky treba čo najskôr, už je čas servírovať! Táto hra už k Playlink titulom nepatrí, budete k nej namiesto telefónu potrebovať viac herných ovládačov DualShock 4.

Pre malých aj veľkých

Vizuálne veľmi pestrá hra Concrete Genie na prvý pohľad možno pôsobí, že je určená výhradne pre menšie deti. Poteší však všetkých, ktorí radi kreslia. Príbeh tínedžera, ktorý oživuje ulice živými maľbami, vtiahne do deja aj pubertiaka. V Tricky Towers ide o skladanie kociek na seba tak, aby sa postavená kúzelná veža nezrútila. Znalosti fyziky sa budú hodiť. Hru môžu súčasne hrať až traja hráči a svoje veže si vzájomne zhadzovať – ideálne pre súrodenecké súťaženie. 

Ak pre vaše deti nie je herný svet úplnou neznámou, zrejme poznajú postavu Raymana. S jeho vystreľovacou päsťou v hre Rayman Legends hráč prechádza rôznymi úrovňami a plní úlohy. Obľúbenú „skákačku“ môžu hrať až štyria, čeliť najrôznejším výzvam a nástrahám tak môžete aj spoločne s ďalšími členmi rodiny. O skackanie ide aj vo farebnej hre Unravel Two, kde si dvaja parťáci vďaka vzájomnej spolupráci pomáhajú pri zdolávaní jednotlivých hádaniek.  

Hier vhodných na zábavu s celou rodinou je ale omnoho viac. Vyskúšajte si napríklad aj Asterix a Obelix XXL 3, Brawlhalla, Super Bomberman R, Nippon Marathon a kopu ďalších.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor redDátum 8. mája 2020
reklama:
reklama:
reklama: